Містян, які не сплачують аліменти, відправляють на суспільно корисні роботи до КП «Запоріжремсервіс»

У Запоріжжі суд накладає на боржників аліментів адмінстягнення у вигляді суспільно корисних робіт у місті. Запоріжцям доводиться облаштовувати, фарбувати та ремонтувати об’єкти благоустрою, підрізати та вирубувати дерева, кущі, знищувати бур’яни, висаджувати та білити дерева, брати участь у прибиранні стихійних сміттєзвалищ, прибиранні гілля, опалого листя та ін.

Впродовж 7 місяців 2019 року до уповноважених органів з питань пробації Запорізької області надійшло 239 рішень суду про накладання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, з них – 44 у Запоріжжі. До відбування стягнення приступили 152 порушники, в обласному центрі – 25. 107 боржників з аліментів відбули суспільно корисні роботи, із яких 13 в нашому місті.

Цього року таким способом у Запорізькому регіоні з батьків стягнули майже 250 тис. грн, у Запоріжжі – 18,5 тис. грн.

Нагадаємо, в Україні більше року діє закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», більш відомий як #ЧужихДітейНеБуває.

Відповідно до нього, батьків, які не сплачують аліменти, можуть направити на суспільно корисні роботи. За них боржнику нараховується плата, яка направляється на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів. Призначаються суспільно корисні роботи на строк від 120 до 360 годин і виконуються не більше ніж вісім годин на день, а неповнолітніми – не більше як дві години.

Зазначимо, якщо порушник ухиляється від робіт, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності, а у разі злісного ухилення – до кримінальної, повідомляє філія Центру пробації в Запорізькій області.

Нагадаємо, в Запорізькій області знову зросла середня зарплата.

Читайте також: Названо середній вік запоріжців.