Через декілька тижнів, після підписання всіх документів про введення в експлуатацію, відкриє свої двері оновлена дитяча амбулаторія №10, розташована по вул Автозаводська, 8-Б

Будівельники вже закінчили весь основний фронт робот, зараз лише наводять лоск та проводять пусконалагоджувальні роботи. 10 липня з робочим візитом до амбулаторії навідався міський голова Володимир Буряк разом із своєю командою – Ігорем Чумаченком та Анатолієм Пустоваровим.

Реконструкція лікувального закладу тривала з листопада 2017 року, до цього приміщення не бачило ремонту майже 30 років. Генеральний підрядник робіт Запорізький домобудівний комбінат за цей час, можна сказати, зробив повністю нове приміщення з переплануванням кімнат. Пріоритетом були комфорт пацієнтів та персоналу амбулаторії. Тут було замінено всі комунікації, для дітей з особливими потребами зведено зручний пандус та санвузол, змонтовано навіс для зберігання дитячих візочків. Фасад зроблено із термоматеріалів власного виробництва Запорізького домобудівного  комбінату, завдяки чому взимку економія на опаленні цієї будівлі сягатиме до 40%.

В амбулаторію вже закуплено нові меблі, медичне устаткування, апарати для фізіотерапевтичного кабінету.

– Це майже нова споруда. Повністю проведено капітальний ремонт водопостачання, опалення, електрика, освітлення, закуплено нові меблі. Медичне обладнання та оснащення педіатрів відповідає нормативам Міністерства охорони здоров’я. Вважаю, що всі амбулаторії в нашому місті повинні бути такими, – підкреслив міський голова.

Володимир Буряк зазначив, що в нинішньому році заплановано капітальні ремонти та реконструкції на 10 об’єктах первинної ланки медицини нашого міста, на що виділили більше 20 мільйонів гривень. Більшість із амбулаторій ремонтується поступово, адже у міста немає коштів зробити все  відразу за один рік. Незважаючи на це, за три роки вже здано в експлуатацію 7 капітально відремонтованих Центрів ПМСД.

Як розповів директор Центру первинної медико-санітарної допомоги №6 Віталій Літвінов, виплата стимулюючих надбавок сімейним лікарям за якість та обсяг виконаної роботи, запроваджена в Запоріжжі,  дала можливість вирішити проблему з кадрами і сприяла працевлаштуванню молодих спеціалістів. Зараз в амбулаторії №6 працюють 8 лікарів-педіатрів та 13 медсестер. Укомплектованість медичними працівниками складає 100%. Ще 15 лікарів проходять тут інтернатуру.

Міський голова дав розпорядження кандидату в народні депутати України Ігорю Чумаченко допомогти амбулаторії з оформленням та оснащенням дитячої кімнати меблями, іграшками та телевізором.

Ігор Чумаченко зазначив, що виконає доручення направивши на це кошти із свого депутатського фонду, а також звернеться по допомогу до підприємства на якому працює.

– Дуже радий, що Південний мікрорайон отримає невдовзі нову амбулаторію. Незважаючи на те, що поліклініка тут існувала з 1988 року, зараз це нова, сучасна лікарня. І це гарний приклад того, що програма Володимира Буряка по розвитку первинної медицини в нашому місті, дійсно працює, – сказав депутат.

Міський голова дав розпорядження своєму заступникові Анатолію Пустоварову проконтролювати, щоб роботи в амбулаторії №6 було завершено за тиждень-півтора і паралельно з цим оформити документи на введення її в експлуатацію.

Анатолій Пустоваров зазначив, що поки в Києві розбираються з реформою медицини, в Запоріжжі за рахунок грошей громади приводять до ладу одну за одній амбулаторії сімейної медицини.

– За програмою Володимира Буряка заплановані капітальні ремонти та реконструкції в тих амбулаторіях, де не було ремонтів по 20-30 років. Це завдання №1. І як бачимо, виконується воно якісно. Але окрім цього, ми приводимо до сучасних стандартів оснащення лікарень санітарним транспортом,  кабінетів лікарів – обладнанням.

Для педіатрів та сімейних лікарів закупили сумки-укладки для первинного огляду і допомоги пацієнтам, ввели їм доплати до заробітної плати за якість та інтенсивність. Зараз займаємося оснащенням всіх Центрів ПМСД камерами спостереження, комп’ютерами, програмним забезпеченням до них, Інтернетом, – сказав кандидат в народні депутати Анатолій Пустоваров.

Володимир Буряк підкресли, що для Комунарського району це дуже важливий об’єкт.

– Коли ми розпочинали реконструкцію, тут обслуговувалося 7 тисяч дитячого населення, зараз вже – 8 тисяч. Тому вважаю, що ми правильно зробили, що у 2016 році прийняли програму з підтримки первинної ланки медицини в нашому місті. За три роки з міського бюджету було витрачено 90 мільйонів гривен на ремонти та оснащення Центрів ПМСД та підтримку сімейних лікарів, – сказав Володимир Буряк.