Більше половини українців знаходять першу роботу до 20 років

Молоді українці влаштовуються на роботу рано – 65% опитаних починають працювати ще в студентські роки. Третина опитаних знаходить перше місце роботи в віці 17-18 років. Ще чверть – до 17 років. Такі результати опитування, проведеного онлайн-платформою «ОЛХ Робота».Inf_McDonaldsOLX_01-768x931При пошуку першої роботи молодь звертається за порадою до старших. Кожному п’ятому допомогли працевлаштуватися батьки. 40% шукали роботу через знайомих та друзів. Сервісами вакансій користувалися лише 13% опитаних.

Серед причин, чому українці так рано починають працювати – бажання мати власний дохід та набратися досвіду. При цьому розмір зарплати став вирішальним у виборі роботи для більшості українців (52%). Цей же фактор залишається вирішальним і на подальшому кар’єрному шляху.Inf_McDonaldsOLX_03-756x1024Не менш важлива для молоді й відсутність вимог до навичок. Про це заявили 38% опитаних. Ще третина обирає роботу, яку можна поєднати з навчанням, і стільки ж – за можливістю отримати досвід за фахом.

Роботодавці серед головних вимог до претендентів на першу роботу називають відповідальність, бажання працювати й пунктуальність. Окрім цього, працедавці чекають від кандидатів грамотності, креативності та знання англійської мови.

Читайте також: Запорізькі безробітні будуть більше заробляти