Аби тривалі застілля не обернулися проблемами зі здоров’ям, слід вже зараз підготувати свій організм

Новорічні свята традиційно асоціюються з приємними моментами – ялинка, що мерехтить іграшками та гірляндами, яскраві бенгальські вогні, веселі застілля. Однак саме тривалі посиденьки за столом для багатьох виявляються справжнім випробуванням на міцність.

Статистика свідчить, що саме на новорічні свята припадають найбільш масові випадки отруєння їжею та алкоголем. І справа навіть не в якості спиртного, а в його кількості та поєднанні з жирними стравами. «Запорозька Січ» зібрала декілька простих порад, щоб заздалегідь підготувати організм до майбутнього навантаження та зустріти рік без шкоди для здоров’я.

Відмовтеся від жорстких дієт

Навіть якщо здається, що експрес-дієти допоможуть швидко схуднути, під час новорічних застіль є велика ймовірність зірватися. Крім того, голодування – це великий стрес для організму, тож потім є шанс не лиже з лишком повернути втрачені кілограми, а ще й отримати проблеми зі шлунком.

Навчіть себе зупинятися під час прийому їжі

Дослухайтеся до свого організму – відчувайте коли ви наситились. Це допоможе стриматися і не з’їсти зайвого за новорічним столом.

Овочі та фрукти – спочатку

Сівши за новорічний стіл, поїжте спочатку овочі. Таким чином ви наситите організм корисною їжею, втамуєте голод та не переїсте. До речі, фрукти також потрібно їсти перед їжею, або окремо. Це зовсім не десерт, як у нас прийнято вважати. Якщо після їжі, особливо масної, з’їсти фрукти, то вони довгий час не зможуть перетравитися та почнуть гнити в шлунку. А хорошого в цьому мало.

Займіться спортом

Регулярні тренування краще всіляких дієт зроблять вас стрункішими та здоровішими. Якщо немає часу на регулярні заняття фітнесом – більше гуляйте на свіжому повітрі, ходіть сходами та робіть ранкову зарядку.

Відмовтеся від алкоголю

Спиртні напої негативно впливають на травлення, тож під час новорічних свят варто зовсім відмовитись від алкоголю. Якщо ж для вас це непосильна задача – надавайте перевагу якісним алкогольним напоям, не експериментуйте з домашніми наливками та саморобними напоями.

Зберігайте гарний настрій

Зустрічайте новорічні свята з посмішкою. Адже гарний настрій, як ніщо інше, допомагає організму почуватися здоровим, бадьорим та сповненим сил.

Читайте також: Як зберегти життя та святковий настрій під час новорічних свят