У повітрі Запоріжжя фіксують 400-800 зерен алергенних рослин на кубометр

Такі данні надали фахівці лабораторії аеробіології Запорізького медичного університету, які постійно проводять моніторингові спостереження.

У той час, як закордонні дослідники фіксують над південним сходом України тисячу зерен на кубометр. Сприяють таким показникам клімат та географічне розташування.

Слід зазначити, що в Запоріжжі з 2016 року реалізується Програма боротьби з карантинними рослинами. Бур’яни видаляють трьома способи: механічним покосом, хімічною обробкою та фітоценотичним методом. Саме системна боротьба з карантинними рослинами дає позитивний результат – за останні роки кількість алергіків через цвітіння амброзії зменшилася.

Невирішеною залишається проблема з територіями, прилеглими до Запоріжжя. На полях росте дуже багато алергенного бур’яну, частинки пилку якого розносяться вітром у сусідні райони міста, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

– Необхідно терміново приймати загальнообласну програму боротьби з амброзією, краще – розробити комплекс заходів, вживаних по всій Україні. Якщо на території міста Запоріжжя ми рідко зустрічаємо спалахи алергену, то тут – величезні поля площею 16-18 га повністю засіяні небезпечним бур’яном. До міста звідси 15-20 км відстані. Вже за півгодини завдяки вітру всі ці зерна будуть в обласному центрі, – зазначив Валерій Еделєв, після інспектування територій у Вільнянському та Запорізькому районах.

Нагадаємо, в Запоріжжі викосили два гектари амброзії біля парку.

Читайте також: У Запоріжжі дозрів плід, схожий на огірок з крокодилячою шкіркою .