У Запоріжжі зменшилася кількість амброзії

За останні роки значно зменшилася частина пилку амброзії в атмосферному повітрі Запоріжжя. Такі результати зафіксували спеціалісти Запорізького медичного університету, які з 2006 року ведуть моніторингові спостереження в місті.

Це, в свою чергу, позитивно вплинуло на здоров’я запоріжців. Вже зараз людей, які страждають на алергію, стало менше. Медики зазначають, що в минулому році кількість звернень з алергіями була на 8,7% менше, ніж у середньому за попередні чотири роки. Менше стали хворіти на алергію як дорослі, так і діти.

Про це йшла мова під час наради з питань реалізації заходів боротьби з карантинними рослинами в Запорізькій міськраді, яку провів мер Володимир Буряк.

Screenshot_166

З  2016 року в Запоріжжі реалізується Програма боротьби з карантинними рослинами. Для знищення бур’янів застосовують механічний покіс, хімічну обробку та фітоценотичний метод. Роботи ведуться в усіх районах міста, парках та скверах. Велика увага приділяється територіям навчальних закладів та лікарень.

До боротьби з карантинними рослинами приєдналися також промислові підприємства Запоріжжя. Вони щорічно проводять заходи з ліквідації амброзії на своїх територіях, в санітарно-захисних зонах та на закріплених ділянках.

За дорученням міського голови Запоріжжя на наступний рік буде розроблена більш масштабна програма боротьби з карантинними рослинами, а цього року збільшено фінансування.

– Даю доручення управлінню екології розглянути можливість збільшення фінансування та винести це питання вже на серпневу сесію. Разом із департаментами комунальної власності та земельних ресурсів, райадміністраціями, з інспекцією з благоустрою обійти всі недоглянуті орендовані ділянки, незавершене будівництво для того, щоб привести їх згідно до норм у боротьбі з карантинними рослинами. В кожному районі міста збільшити кількість рейдів. А в юридичному відділі розглянути можливість в рамках закону штрафу за занедбання тієї чи іншої території, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова також виступив з ініціативою підготувати звернення до керівництва областей та районів, які прилягають до Запоріжжя, щодо утримання територій в належному стані, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

Нагадаємо, в спальному районі Запоріжжя викосили цілий пустир амброзії.

Читайте також: Як виглядає нова окраса Запоріжжя з висоти пташиного польоту.