На сьогодні, 27 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання майже 22 тисячі абонентів у 81 населеному пункті Запорізької області, – повідомляє ЗОВА.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання майже 2 тисяч споживачів. Зокрема, у Пологівському районі енергетики «повернули світло» мешканцям сіл Костянтинівка, Решетилівське та Чумацьке, а також більшій частині мешканців с. Пологи (загалом заживлено 1 113 домогосподарств).

У Василівському районі було відновлено енергопостачання 820 родин у смт Степногірськ, порушене раніше через ворожі обстріли. Фахівці Запорізьких міських електромереж усунули пошкодження повітряної лінії електропередачі та заживили 8 домівок у Запоріжжї.

Разом з тим, вчора було зафіксовано технологічне порушення у Бердянських електромережах, внаслідок якого були знеструмлені 95 абонентів у с. Куликівське. Огляд мереж з метою з’ясувати причину та характер порушення та, за можливості, проведення аварійно-відновлювальних робіт заплановані на сьогодні.

По Гуляйпільському та Оріхівському районним відділенням ситуація не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження мереж вчора аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без суттєвих змін. За наявною інформацією на сьогодні по області без газопостачання знаходиться більше 80 тисяч абонентів у 108 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.
Минулої доби у м. Оріхів усунуто завдані раніше того ж дня внаслідок обстрілу пошкодження розподільного газопроводу низького тиску.Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи у інших населених пунктах області не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила.

За наявною інформацією на сьогодні у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району. Крім того, внаслідок обстрілів у м. Оріхів та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району пошкоджено водопровідні мережі, артезіанські свердловини та інші споруди.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району. Стоки без очищення скидаються до р. Карачокрак і далі потрапляють у р. Дніпро.

Інформація щодо постраждалих внаслідок обстрілів та ведення бойових дій житлових будинків та завданих ним пошкоджень уточнюється.

____

Посилання на наш Телеграм-канал