Міський голова Володимир Буряк зустрівся з головою правління Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергієм Комнатного. Головною темою обговорення стала реалізація в Запоріжжі міської програми молодіжного житлового кредитування, необхідність прийняття цієї програми і на 2018 рік.

Зазначемо, у 2017 році на фінансування міської програми молодіжного житлового кредитування передбачено майже 8,5 мільйонів гривень. В рамках програми, яка фінансується з міського бюджету, кредити в цьому році отримали 10 осіб. Очікується, що до кінця року в Запоріжжі буде оформлено ще три подібних кредити.

За словами Сергія Комнатного, Запоріжжя – одне з небагатьох українських міст, де затверджена і працює міська програма молодіжного житлового кредитування. Звичайно, хотілося б говорити про великі обсяги фінансування, але все залежить від можливостей місцевого бюджету, економічної ситуації в країні. У той же час, зараз йде робота над тим, щоб відновити роботу державної програми молодіжного житлового кредитування, яка фактично припинена.

– Планується, що в державній програмі молодіжного житлового кредитування перевага надаватиметься молодим сім’ям учасників АТО. Також основна частина коштів повинна буде направлятися в ті регіони, де діють відповідні місцеві програми, – сказав Сергій Комнатний.

Голова правління Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» закликав міську владу не обмежуватися зробленим. Затвердити міську програму молодіжного житлового будівництва на 2018 рік, збільшивши її фінансування в порівнянні з поточним роком.

Міський голова Володимир Буряк підкреслив, що в Запоріжжі багато програм, що вимагають виділення коштів. Це стосується і сфери житлового господарства. Серед них ремонт аварійних будинків, відселення мешканців з ветхого житла і так далі.

– Це не означає, що ми повинні забувати про забезпечення молоді житлом з використанням програми молодіжного житлового кредитування. Зараз йде розробка відповідної міської програми на 2018 рік. Упевнений, що її затвердять на одній з найближчих сесій. Це буде вже в поточному році. Однак обсяги її фінансування будуть залежати від можливостей міського бюджету, – заявив Володимир Буряк.