У нашому місті активно ведуться роботи з реконструкції паків, алей, скверів. Одним з таких проектів є «Трояндова алея» у Вознесенівському районі. Ідея не нова – це відродження родзинки, яку пам’ятають місцеві сторожили. З усіх куточків міста запоріжці приїжджали подивитись на тисячі квітів. Та час вніс свої корективи і алеї не стало. Та вже наступного року, з ініціативи міського голови Володимира Буряка, алея тисячі троянд, як і колись, радуватиме око.

Алея простягнеться від вулиці Патріотичної до вулиці Перемоги. Вздовж неї прокладуть плитку, з українським орнаментом, встановлять затишні лавочки, урни. Проект виконується у кілька етапів – на сьогодні готові перші клумби.

  • Це один з багатьох проектів, які ми сьогодні реалізуємо, – зазначив Микита Мірончик, виконуючий обов’язки директора УКБ. – У проект «Трояндова алея» були внесені зміни, цього року ми завершили частину робіт: висадили квіти на восьми клумбах, зробили майданчик навколо.

Як розповіла заступник КП «Зеленбуд» Валентина Плахотнюк, у нашому місті сприятливі умови для троянд різних видів. Їх не перший рік висаджують на проспекті Соборному, бульварі Шевченко, Парку Трудової Слави та в інших місцях відпочинку запоріжців. Загалом на вулицях міста – більше 50 000 кущів троянд. Але такої масштабної висадки – ще не було.

  • На алеї ми плануємо висадити близько 8000 троянд різних сортів: малібу, black magic, luxor, – розповідає Валентина Плахотнюк. – Це бутони червоного, жовтого, біло-рожевого кольору. Ми вже висадили перші 2000 троянд. Перші квіти з’являться влітку, і запоріжці зможуть побачити цю красу. Троянди будуть квітнути протягом сезону. Просимо запоріжців берегти квіти, адже за тиждень вже 17 кущів стали здобиччю вандалів.

Фахівці комунального підприємства протягом року будуть підтримувати клумби в належному стані: удобрювати, прополювати, проводити полив, обрізку. Восени квіти вкриватимуть землею, щоб вони перезимували.

Красу алеї вирішено підкреслити незвичайним об’єктом, монтаж якого завершиться на цьому тижні.

  • Ми плануємо встановити паркову арку, – розповів дизайнер-архітектор Валентин Троїцький. – Від міста ми отримали завдання зробити дизайн цієї композиції, щоб вона гармонійно вписалась у загальний пейзаж. На одинадцятиметровому каркасі височітиме напис «Трояндова алея», а поряд буде квітка троянди. Основні кольори об’єкту: червоний та білий, фон – сірий. Довго обирали шрифт, було близько 25 видів. Остаточний варіант достатньо м’який, приємний для сприйняття підкреслює графічну двометрову троянду. Арка буде підсвічуватись, переходити з одного кольору в інший.

Остаточне завершення робіт (тротуар, висадка клумб) з благоустроєм території (встановленням зовнішнього освітлення, малих архітектурних форм) заплановане на наступний рік.