У міській багатопрофільній дитячій лікарні №5 маленьким пацієнтам забезпечили цілодобову невідкладну діагностику

Два нових рентгенівських апарати (стаціонарний та пересувний) і такі ж два апарати УЗД були куплені за кошти міського бюджету завдяки реалізації програми міського голови Володимира Буряка по оновленню матеріально- технічної бази медичних установ.

Протестувати нове обладнання та обговорити нагальні потреби до лікарні завітав представник команди міського голови Володимира Буряка, його заступник Анатолій Пустоваров.

Screenshot_57

— У лікарні було морально і технічно застаріле обладнання, якому по 30-40 років. Тому ми третій рік планомірно оновлюємо обладнання у нашій найбільшій дитячій лікарні міста, – сказав Анатолій Пустоваров. – Першим кроком було оновлено апарату штучної вентиляції легенів – обладнання, яке рятує життя дітей. Зараз акцент зробили на діагностичному обладнанні.

Як розказав головний лікар 5-ї міської дитячої лікарні Андрій Запорожченко, до сих пір в арсеналі лікарів був всього один апарат ультразвукового дослідження, що для клінічної лікарні з більш ніж 500 стаціонарних ліжок – дуже мало. Апарат знаходився в стаціонарі, але його використовували і для пацієнтів поліклініки. Новий сучасний УЗД апарат експертного класу встановили в приймальному відділенні. Це допоможе лікарям ставити більш точні діагнози тим дітям, які поступають на лікування. Апарат оснащений трьома датчиками та дозволяє досліджувати органи черевної порожнини, серце, опорно- руховий апарат. Особливістю даного апарату є можливість деталізації огляду внутрішніх органів у новонароджених.

У лікарні також з’явився й сучасний рентген-кабінет. Майже місяць тому тут зробили капітальний ремонт для його облаштування.

– Сучасне рентгенологічне обладнання дозволить вивести якість рентген- діагностики на значно вищий рівень. Техніка мобільніша та простіша у використанні, ніж попередня. Апарат робить знімки вертикально і горизонтально та видає результат за кілька хвилин. І дає можливість знизити променеве навантаження на пацієнтів та персонал на 25-30%, скоротити час від моменту проведення самого дослідження до отримання відповіді. Також його перевагами є значна пропускна здатність, значне збереження інформації про пацієнта і результатів його дослідження в цифровому форматі, – розповіла завідуюча рентгенологічного відділенням Інна Коваленко.

Андрій Запорожченко підкреслив, що в лікарні це найвагоміше поповнення найсучаснішим діагностичним обладнанням за останні 10 років. З 2016 року матеріально- технічну базу 5-ї дитячої лікарні оновлено сучасним медичним обладнанням на суму понад 27,3 млн. грн. Також у 2017 році автотранспортну службу лікарні поповнили 5 нових санітарних автомобілі ЗАЗ VIDA та сучасний реанімобіль.

– Ми дуже радіємо цьому і вдячні міській владі. Сьогодні на запитання заступника міського голови, якої апаратури ще потребує лікарня, я відповів, що болюче питання для нас це томограф. Його наявність в нашій лікарні і можливість безплатної послуги для маленьких пацієнтів зняло би дуже багато питань в діагностиці та якості лікування, – сказав головний лікар.

Screenshot_58

Лікарі кажуть, що застосування в діагностичному процесі мобільної (пересувної) рентгенівської системи та портативного УЗД апарату дозволить проводити дослідження пацієнтам, які знаходяться у вкрай важкому стані, перебувають у реанімаційних відділеннях лікарні, операційному блоці та не підлягають транспортуванню.

– Сьогодні ми запустили в роботу і протестували апарати, придбання яких стало завершенням програми по заміні обладнання на цей рік у дитячій лікарні №5. Сума з бюджету міста спрямована на це — близько 8 млн грн. Вважаю, що наша громада схвалить таке використання грошей платників податків, – наголосив Анатолій Пустоваров.