Жителі Гуляйполя висловили недовіру співробітникам місцевої поліції. Жити в беззаконні та страху першими категорично відмовилися місцеві військовослужбовці. Активісти громадської організації «Товариство ветеранів АТО м. Гуляйполя» зажадали провести публічні збори з керівництвом району і представниками поліції. В іншому випадку місцеві жителі обіцяли влаштувати самосуд місцевому криміналітету.

Зустріч відбулася 6 лютого – на засіданні були присутні більше 200 гуляйпільців. Люди скаржилися на затягування розслідувань за численними побиттями, тортурами, земельними афери. Зневірені городяни вже відкрито говорили про скоєні злочини, цинізм яких вражав.

«Я з Любимівки. 2 жовтня голова сільради Жовнір побив мого чоловіка, чотири місяці він пролежав у Запоріжжі, зараз його сюди привезла на лікування, – розповідає мешканка району. – Кажуть, немає доказів, а я останню корову продала, щоб вилікувати чоловіка, і після цього у вас вистачає совісті сказати мені, що у вас немає доказів».

Також гуляйпільці заявили про побиття людей депутатами райради.

Крім того, місцеві жителі повідомили, що в поліції практикують тортури.

До речі, на зборах був присутній начальник Гуляйпільського відділу Токмацької місцевої прокуратури В’ячеслав Бабаченко. Правоохоронець не заявив про якісь конкретні дії, які має намір робити прокуратура, зазначивши, що сучасний кримінально-процессульний кодекс досить складний і не зовсім відповідає нашому менталітету.

За підсумками зустрічі члени громадських організацій звинуватили місцеву владу, поліцію і прокуратуру в бездіяльності і висловили їм недовіру.

Зустріч в Гуляйполі та заяви, які прозвучали під час неї, привернули увагу нового керівництва запорізької поліції.

Днями Голова Нацполіції Запорізької області Олег Золотоноша прокоментував скандал, що розгорівся в Гуляйполе. Він повідомив, що керівництво поліції два дні розбиралася в ситуації і не побачило протиправних дій з боку колег з області, тому ніяких кадрових змін в поліції Гуляйполя очікувати не слід.

pm624image006_650x410Туди були наравлені в.о. заступника начальника Головного управління Нацполіції у Запорізькій області Сергія Логвиненко, керівник кримінального блоку Нацполіції у Запорізькій області, які виконували там прийом. Крім того, туди був направлений відділ комунікації для вивчення думки громадськості та вивчення тієї проблематики, що виникла у місті.

«Поліція в Гуляйполі – це нормальне, боєздатний підрозділ, який в змозі виконувати функції і забезпечити правопорядок на території оперативного обслуговування.

Питання, які піднімалися з приводу тілесних ушкоджень особам, за трьома фактами встановлені, проводиться судмедекспертиза, за результатами якої найближчим часом буде пред’явлено підозру в скоєнні злочину.

Ми побували в громадських місцях, на підприємствах, де повністю всі люди підтримують поліцію», – підкреслив Олег Золотоноша.

Дійсно, за словами городян, поліція Гуляйполя показала оперативність і хорошу розкриваність в дрібних злочинах, таких як крадіжка, хуліганство, порушення правил дорожнього руху. Великих злочинів в місті практично немає, що, на думку опитаних гуляйпільців, підтверджує хорошу роботу дільничних.

Так, начальник ГУ НП заявив, що не дозволить окремим громадським активістам розхитувати ситуацію у місті.