Для забезпечення платників податків, які бажають надавати звітність в електронному вигляді безкоштовними ключами електронного цифрового підпису, в Державній податковій службі України створено Центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби. 30 травня представництво центру було відкрито у Запоріжжі. Саме з цієї головної новини розпочала зустріч з представниками малого бізнесу начальник ДПІ у Жовтневому районі Юліана Козаченко.
Вона звернула увагу учасників засідання на той факт, що ключі електронного підпису податкова видаватиме швидко і безкоштовно. І це дійсно важливій крок назустріч платникам податків.
Про переваги надання звітності в електронному вигляді вже переконалися великі підприємства та організації. Проте приватні підприємці поки що побоюються звітувати через мережу Інтернет, хоча усі розуміють, що час рухається уперед та звична для підприємців система подання податкової звітності в класичному, паперовому, вигляді відходить у минуле, тому що вона пов’язана з втратами часу на звітності та коштів на придбання паперових бланків кожної звітної форми. Крім того, під час заповнення декларації існує ймовірність припуститися певних помилок – як арифметичних, так і методологічного характеру. І тоді платникові потрібен буде новий комплект бланків та доведеться знову відвідати податкову інспекцію, навіть якщо треба буде виправити лише одну цифру.
До речі, Центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби пройшов процедуру державної акредитації та отримав статус Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК ІДД ДПС) і набув права обслуговувати посилені сертифікати відкритих ключів.

Еліна ВОЛОТКО, ДПІ у Жовтневому районі