За період з 1 січня по 1 вересня  2016 року в Запоріжжі було створено 555 ОСББ. Про це повідомляє департамент житлово-комунального господарства Запорізької міської ради.

Всього в обласному центрі станом на 1 вересня 2016 р. створено і функціонує 686 ОСББ.

З метою отримання консультацій про створення ОСББ департамент житлово-комунального господарства міської ради пропонує звернутися до відділу нормативно-методологічного забезпечення розвитку житлового господарства департаменту житлово-комунального господарства Запорізької міської ради, який знаходиться за адресою: вул. Незалежної України, 46-а, каб. №1, або за  тел .: 224-22-67.

Буде створено безкоштовну аварійну службу для будинків

усіх форм управління

16 вересня у великій залі Запорізької міськради пройшло засідання «круглого столу» на тему: «Виклики та перспективи ОСББ». Зокрема на ньому було роз’яснено  важливі  аспекти Закону України № 417 «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

На початку засідання народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак зачитала присутнім звернення комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства з вдячністю на адресу Запорізької громадської організації «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія». Народний депутат привітала голову правління «Вікторії» Людмилу Шанц з 18-річчям організації, яку та очолює, і зазначила, що досвід діяльності «Вікторії» був узятий за основу роботи з реформування ЖКГ України.

Потім про роботу департаменту житлово-комунального господарства Запоріжжя зі створення ОСББ розповів заступник міського голови Олексій Бородай.

Згідно зі статистикою, з 4338 житлових будинків Запоріжжя 222 є житлово-будівельними кооперативами  (ЖБК) та 695 – товариствами співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Олексій Бородай зазначив динаміку створення ОСББ в обласному центрі. Зараз на розгляді знаходяться 135 заявок на передачу житлових будинків з комунальної власності в ОСББ. Він зазначив, що запоріжці, які є співвласниками багатоквартирних будинків, почали брати активну участь в управлінні своїми будинками.

Також Олексій Бородай підкреслив, що близько 5 тисяч житлових будинків у місті – це дуже велике господарство, в ньому можуть виникати найрізноманітніші проблеми, і не можна залишати мешканців з ними наодинці, навіть  коли вони організують товариство  співвласників. Тому за розпорядженням міського голови Володимира Буряка зараз іде робота над створенням служби, яка буде надавати безкоштовну аварійну допомогу мешканцям будинків, незважаючи на форму управління цими будинками. Така служба повинна бути сформована до кінця цього року.

Також міська влада виділила з бюджету Запоріжжя в 2016 році 59 млн. гривень на капітальний ремонт будинків. Виділено кошти і на ремонт будинків ОСББ. А на наступний, 2017 рік планується збільшити фінансування капремонту житлового фонду.

Нагадаємо, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – юридична особа, яка створюється співвласниками житлових будинків з метою забезпечення і захисту своїх прав, а також дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх передбачених законодавством та статутними документами платежів.