У Запоріжжі побував професор, Прем’єр-міністр федеральної землі Саксонія у відставці Георг Мільбрадт, який зустрівся з представниками запорізької влади. Відтак, німецький гість провів семінар на тему «Соціальна ринкова економіка та децентралізація в Німеччині». Сторони обговорили питання втілення в життя реформи децентралізації влади в Україні, зокрема на території Запорізького регіону.

Запорізький регіон є одним з найактивніших у державі, що реалізує реформу децентралізації. До шести громад, які добровільно об’єдналися в минулому році, наразі додаються ще близько 13 нових об’єднаних територіальних громад. Головна мета реформи – передати на місця повноваження, аби люди могли розпоряджатись податками, землею та майбутнім своєї громади. Тож, аби люди отримували реальну інформацію стосовно децентралізації, було створено робочі групи, а також організовуються виїзди для спілкування на місцях. За даними професора Георга Мільбрадта,  під час створення громад Німеччина також зіткнулась з подібними проблемами, тож обмін досвідом у подоланні перешкод стане запоріжцям у нагоді. Особлива увага приділяється підвищенню спроможності громад, надання їм знань, навичок і, що дуже важливо, ресурсів для забезпечення економічної самодостатності.

Затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на 2016 рік становить 123 млн грн., що майже у п’ять  разів більше від показників місцевих бюджетів. За рахунок субвенції з держбюджету забезпечено фінансування 78 проектних заявок на понад 46,5 млн грн. на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Місцева влада підтримує новостворені громади, надавши їм з бюджету п’ять мільйонів гривень на реалізацію власних проектів. Залучається допомога міжнародних організацій та кошти інвесторів. Окремою значущою подією для активізації процесу об’єднання громад стане проведення спеціалізованої секції з децентралізації в рамках Міжнародного форуму «Інтеграція. Кооперація», яка відбудеться в Запоріжжі 11-12 жовтня.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ