Юристи й адвокати Запоріжжя вважають звинувачення в бік мера Володимира Буряка безпідставними та політично вмотивованими

Депутат міжфракційного об’єднання Володимира Буряка “Єднання” в облраді та юрист Дмитро Майстро зазначив, що кримінальна справа, порушена проти мера Запоріжжя Володимира Буряка, не витримує жодної юридичної критики. Про це депутат написав на своїй сторінці у “Фейсбуці”.

Нагадаємо, правоохоронці порушили кримінальну справу за нібито не виконання мером Запоріжжя Володимиром Буряком постанови Кабміну щодо роботи громадського транспорту в період карантину. Це було зроблено після того, як Президент України публічно пообіцяв міському голові Запоріжжя проблеми з силовиками через те, що мер Володимир Буряк не зупинив роботу громадського транспорту в місті. На захист міського голови активно стали містяни. На сайті Президента України опублікували петицію на підтримку Володимира Буряка. Запоріжці активно її підписують.

Дмитро Майстро наголосив, це безпрецедентний випадок, коли голова держави публічно дає правову оцінку діям голови міської ради та органу місцевого самоврядування. Адвокат зауважив, що рішення міської влади прийняте в межах компетенції та норм діючого законодавства, в тому числі й постанови Кабміну, де йдеться про заборону «пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі». У Запоріжжі більшість транспортних засобів, що забезпечують перевезення пасажирів, працюють у звичайному режимі руху, а не маршрутного таксі. А це, за словами адвоката, зовсім нетотожні визначення та юридичні поняття.

Крім того, якщо звернутись до змісту інкримінованої статті Кримінального кодексу України, то кримінальна відповідальність за “Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням” передбачається, коли такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

– Тож, виникає низка питань: яка саме шкода була заподіяна?; кому саме була заподіяна ця шкода в результаті нібито порушення встановлених норм у вигляді транспортного забезпечення жителів міста? Скільки людей захворіло за цей період? Чи дійсно робота транспорту в місті спровокувала та спричинила поширення епідемічних та інших інфекційних хвороб, зокрема коронавірусної інфекції? Де ці факти, де об’єктивний розгляд ситуації?, – наголошує Дмитро Майстро.

Адвокат зауважив, що правоохоронці хоч і відкрили кримінальне провадження, однак так і не пояснили, яким чином дії мера Запоріжжя Володимира Буряка вплинули на поширення коронавірусу серед населення.

За останніми даними, які опублікував офіційний телеграм-канал  COVID-19. ЗАПОРІЖЖЯ, на сьогодні у Запоріжжі лабораторно підтверджені 56 випадків захворювання на коронавірус. При цьому, всі хворі або приїхали з-закордону, або контактували з тими, хто звідти повернувся.

Також Дмитро Майстро зазначив, що досить підозрілим є систематичний тиск на мера Запоріжжя, який з наближенням цьогорічних місцевих виборів посилюється. Нагадаємо, нещодавно правоохоронці зупинили відновлення аварійному будинку в Заводському районі. Вони опечатали приміщення, де проводились аварійні роботи, а це може суттєво затягнути строки повернення мешканців будинку до своїх квартир.

Адвокат Дмитро Майстро разом зі своїми колегами-юристами повністю підтримують запорізького міського голову та вважають звинувачення правоохоронних органів безпідставними та такими, що мають ознаки політичної вмотивованості.

– Будемо уважно спостерігати за розслідуванням цієї справи і надамо кваліфікований юридичний захист меру і жителям міста від очевидного свавілля та правового нігілізму, – наголосив Дмитро Майстро.

Читайте також: Запоріжці активно підписують петицію на підтримку мера Володимира Буряка