Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку Запорізької міськради депутати розглянули низку проектів рішень, які будуть винесені на найближчі сесії міської ради. Комісія працювала у складі: Володимир Гунько, Людмила Маринюк, Костянтин Вайтаник, Едуард Шершньов та Анатолій Шульга.
Одним із перших розглянутих депутатами питань був проект рішення про надання статусу російській мові як регіональної у Запоріжжі. На засідання комісії завітали депутати Запорізької облради та представники національних культурних товариств. На думку депутата облради Володимира Пашкова, російська мова є рідною мовою більшості населення Запоріжжя. Крім того, вона є мовою міжнаціонального спілкування, тому природньо, що її втілення в широкий обіг є нагальною задачею. З цими постулатами погодилися й представники товариств.
Для суспільної легітимності й подальшого виконання Закону про регіональні мови найбільше значення має втілення в ньому компромісу між інтересами носіїв двох найпоширенішних мов – української та російської, тобто між сферами вживання цих двох мов. Адже одностороннє “проштовхування” інтересів однієї групи громадян за рахунок інших не буде сприйнято серед інших груп як справедливе. Й замість національної консолідації призведе до міжгрупового відчуження та зменшення лояльності громадян до держави. Крім того, потрібно пам’ятати, що є прокуратура, яка ретельно стежить за дотриманням закону. “Тому потрібно, щоб у нашому рішенні про регіональну мову не було норм, які б суперечили закону”, – наголосив голова комісії Володимир Гунько.
Члени комісії одностайно проголосували за наданий проект рішення, але робота з його доопрацювання триває. Проект мусить бути готовий до 15 жовтня 2012 року.
Також не було особливих питань у депутатів до проекту рішення “Про припинення комунального підприємства “Зірка”. Згідно з цим проектом кінотеатр “Зірка” має бути приєднаний до комунального закладу “Кіноконцертний зал імені Довженка”. Це рішення надасть можливість нарешті демонструвати фільми у двох залах “Зірки”, які вже давно простоюють. Крім того, це дозволить наповнювати бюджет міста.
Депутати погодилися також залишок грошей, виділених на бібліотеки, направити на утримання охорони будівлі кінотеатру “Космос”. На жаль, уже багато часу з поважних причин кінотеатр не виконує свої функції. Наразі будівля виставлена на конкурс щодо оренди, але потенційного орендаря поки що не видно.
Під час засідання депутати проголосували за зміни та доповнення до рішення міськради “Про програму економічного і соціального розвитку Запоріжжя на 2012 рік”. Серед доповнень: виділення коштів на ремонт доріг, прилеглої території до Концертного залу ім. М.Глінки”, придбання двох квартир для запорізьких спортсменок, які завоювали медалі на Лондонській Олімпіаді, та 5 квартир для мешканців будинку на вулиці Аматорській (Заводський район), який підлягає зносу.