Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Зінаїда Гальчинська, Віктор Короленко, Тетяна Ярмощук. Було розглянуто декілька питання, що їх винесено на сесію.
Начальник управління з питань охорони здоров’я Надія Севальнєва прийшла до профільної комісії за підтримкою проекту рішення, нагальність прийняття якого виникла після перевірки управління КРУ.
Вона пояснила, що зараз клінічні кафедри двох вищих навчальних закладів Запоріжжя – Медичного університету та Академії післядипломної освіти – розташовані на базі 21 лікувально-профілактичного закладу міста. Така форма взаємин між закладами охорони здоров’я та вищими медичними закладами освіти багато років задовольняла та і тепер задовольняє сторони, оскільки не передбачає фінансових розрахунків.
“Працівники клінічних кафедр, що працюють на базі лікувально-профілактичних установ, надають безкоштовну висококваліфіковану допомогу населенню, розробляють і впроваджують ефективні методи профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих. Оплату лікувальної роботи працівників клінічних кафедр здійснює медичний університет. У базових лікувально-профілактичних установах використовується медична апаратура, обладнання, технічні засоби, придбані за рахунок закладів медичної освіти.
Але з часу прийняття бюджетного кодексу та розмежування державного та місцевих бюджетів співпраця державних закладів вищої медичної освіти та комунальних лікувально-профілактичних закладів вступає в протиріччя із Бюджетним кодексом України, на що неодноразово звертали нашу увагу контрольно-ревізійні управління. У зв’язку з цим виникла необхідність вирішення даної правової колізії”, – зазначила Надія Севальнєва.
Депутати одностайно підтримали прохання управління з питань охорони здоров’я міської ради до прийняття Верховною Радою законопроекту “Про внесення змін до статті 85 Бюджетного Кодексу України” підтримати підготовлений проект рішення “Про співпрацю державних закладів вищої медичної освіти та комунальних лікувально-профілактичних закладів та установ охорони здоров’я м. Запоріжжя”. Завдяки цьому в нашому місті вузи і надалі не сплачуватимуть лікарням за те, що розташовують в них свої кафедри, не створюючи правової колізії.