У середу відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів. Вів засідання голова комісії Віктор Великий. У роботі комісії взяли участь депутати Юрій Каптюх, Євген Карташов, Андрій Коноваленко, Володимир Максимов, Павло Михайлик, Валентин Нефьодов, Тамара Огородова.
На початку депутати привітали свого колегу Євгена Карташова з перемогою на парламентських виборах в одномандатному виборчому окрузі № 76, вручивши йому букет квітів.
З нагоди своїх Днів народження поздоровлення й квіти від колег отримали Віктор Великий і Валентин Нефьодов.
Члени комісії заслухали інформацію представників департаментів фінансової та бюджетної політики, архітектури і містобудування, економічного розвитку, житлового господарства та управління охорони здоров’я. Обговорено проблеми бюджету 2013 року, його орієнтири.
Віктор Великий:
– У нас триває бюджетний процес. Як відомо, Кабмін доопрацьовує головний фінансовий документ. Поки що офіційних матеріалів немає. У місті нині маємо лише бачення Мінфіном прибуткової частини нашого бюджету. Ми не зовсім з ним погоджуємось. Плануємо бюджет, виходячи з першочергових потреб Запоріжжя.
На засіданні детально розглянуто проекти рішень, винесені на позачергову сесію міської ради, зокрема, про внесення змін до рішення міськради від 27.12.2011 № 6 “Про бюджет міста на 2012 рік” (зі змінами), затвердження результатів розміщення облігацій внутрішньої місцевої позики та звітів про результати розміщення облігацій внутрішньої місцевої позики серій І.М.N.
Було наголошено, що збільшення обсягу додаткової дотації та перерозподіл бюджетних призначень дали змогу збільшити видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв бюджетними установами міста – 15256,8 тис. грн.; фінансову допомогу КСВП “Юність” на період реконструкції – 271,4 тис. грн.; благоустрій міста (прибирання парків, газонів) – 119,5 тис. грн.; компенсацію пільгового перевезення окремих категорій громадян в міському електричному транспорті – 2875 тис. грн.; утримання органів місцевого самоврядування – 117,1 тис. грн. тощо.
Згідно з пропозиціями депутатів за рахунок розподілу частини депутатського фонду в сумі 150,4 тис. грн. та зменшення видатків на поточний і капітальний ремонти житлового фонду на 89 тис. грн. збільшуються видатки на заклади освіти – 53,8 тис. грн. (капітальні видатки – 18,4 тис. грн.); матеріальну допомогу жителям міста – 185,6 тис. грн. Перерозподілені кошти на благоустрій міста: за рахунок зменшення поточних видатків у сумі 13,7 тис. грн. збільшені капітальні.