Сотні школярів вирішили перевірити свої знання на пробному зовнішньому незалежному оцінюванні. У Запорізькому національному університеті пройшли безкоштовні тренінги з пробного тестування з української мови і літератури, географії, хімії та біології. Першим іспитом учасники здавали українську мову та літературу.
– В такий спосіб ми нашим абітурієнтам надаємо можливість пройти процедурно, технічно, організаційно та психологічно налаштування на основну сесію ЗНО. Ми перевіряємо і вивішуємо результати через тиждень на сайті університету. Ці результати будуть написані за шифром, які отримують діти. Таким чином вони можуть побачити рейтинг, – розповіла начальник відділу до університетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. – На сьогодні до нас завітало 1016 абітурієнтів на українську мову та літературу
Усього в організації тестування були задіяні два корпуси університету та 42 аудиторії. Учасники тестування почали збиратися ще за годину до початку. Вже о 9 годині в холі головного корпусу збиралися десятки майбутніх абітурієнтів. Щоб не було натовпу, вже о 9:15 почали розводити по аудиторіях. Учасникам роздали зошити із завданнями, анкети, два бланки. Перед початком тестування майбутніх абітурієнтів проінформували щодо основної сесії ЗНО, які документи потрібно з собою брати, чим не можна користуватися і т.д. Кожен присутній заповнив анкету та переписав свій номер, за допомогою якого можна буде на сайті університету дізнатися результат.
І ось рівно о 9:40 в одній із аудиторій розпочалося тестування. Для початку школярі позначали свої відповіді в зошиті, щоб можна було змінити свій варіант, а вже в останню чергу переносили їх у бланк відповідей «А». У цьому бланку позначали відповіді з тестових питань. А бланк «Б» потрібен для твору, але дехто не захотів витрачати свій час на твір і здавав лише першу частину. Кореспондент «ЗС» також вирішила перевірити свої знання та пройти тестування разом з усіма. Насправді питання виявилися дуже складними, особливо з української літератури. На думку учасників, деякі питання взагалі були складені не коректно.
– Складно було написати твір, в якому потрібно було порівняти романтиків і прагматиків. Для мене тестування було найскладнішим з української мови. Але декілька питань, мені здається, були не коректними. Наприклад, питання, в якому потрібно було прочитати текст і визначити неповне речення. Таке враження, що там взагалі немає правильної відповіді, адже усі речення здавалися повними. А взагалі результатом задоволена, – поділилася Софія Томаш.
А ось Тетяна Дем’яновська розповідає, що в біології були деякі питання, на які вона взагалі не знала відповіді і бачила вперше.
– Я здавала два предмета: українську мову та біологію. ЗНО з мови було не дуже складним, для мене складніші були питання з літератури… Якщо говорити про тестування з біології, то більшість питань я бачила вперше в житті. Для мене це було складно. Тепер я буду знати, що до біології потрібно готуватися ретельніше й звернути увагу на літературу.
Незважаючи на те, що тестування було максимально наближене до реального, але документи в часників не перевіряли. І речі в спеціально відведеному місці також ніхто не залишав. Майбутні абітурієнти чесно перевіряли свої знання й Інтернетом не користувалися. У них буде можливість вдома самостійно вирахувати приблизно свій результат і знайти правильні відповіді на складні тестові питання.
Юлія Паскевська зазначила, що цьогорічна основна сесія ЗНО нічим не відрізняється від минулих років, але є певні зміни в іноземній мові. Там тестування ділиться на два рівні: Б1 і Б2 та аудіювання.