У середу, 20 лютого, в засіданні депутатської комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності й правопорядку Запорізької міськради взяли участь депутати Володимир Гунько (голова комісії), Людмила Маринюк, Костянтин Вайтаник, Віктор Острянський, Анатолій Шульга, Іван Костенко, Валерій Іванов та Едуард Шершньов.

Володимир Гунько

Швидко, але насичено працювали члени правничої комісії.
Серед майбутніх рішень депутати розглянули проекти про затвердження місцевих бюджетних програм зі змінами й доповненнями, коригування бюджету поточного року, а також депутати внесли зміни у повноваження деяких департаментів згідно з чинним законодавством.
Так, заступник начальника департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міськради Наталія Вітковська ознайомила депутатів з Указом Президента України, згідно з яким функції з проведення соціальної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту передаються до Міністерства соцполітики. Зазначені функції внесено до сфери управління департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації. У зв’язку з цим функції щодо проведення соціальної роботи з дітьми, сім’ями та молоддю необхідно передати від департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради до управління соціального захисту населення міської ради.
Директор департаменту економічного розвитку міськради Наталія Новак звітувала депутатам про результати виконання програми економічного і соціального розвитку Запоріжжя у 2012 році. Зважаючи на складну економічну сітуацію в країні, депутати залишилися задоволеними та дали “добро” на винесення проекту на розгляд сесії. Крім того, Наталія Володимирівна ознайомила народних обранців зі змінами до програми економічного і соціального розвитку Запоріжжя на 2013 рік. Обговоривши нагальні проблеми відносно перорозподілу коштів у цій програмі, депутати погодилися з новаціями. На думку Костянтина Вайтаника, якщо б усі управління міькради працювали в такому режимі, як економічний департамент, то в Запоріжжі  уже подолали б кризу.
Ознайомившись з клопотанням керівництва “Запоріжелектротрансу”, голова комісії Володимир Гунько виніс на обговорення відповідний проект рішення. Депутати, зважаючи на нестачу власних обігових коштів у підприємстві, дозволили КП “Запоріжелектротранс” залишати у 2013 році для використання в господарчій діяльності кошти, отримані за здачу вторинної сировини у вигляді брухту і відходів при списанні майна.
Залишені кошти використовуватимуться тільки на поліпшення технічного стану транспорту “Запоріжелектротранса”, насамперед на придбання матеріалів та запасних частин для проведення капітального ремонту комунальних автобусів, які працюють на перевезеннях городян до їх заміських “фазенд”.
Крім того, депутати під час засідання затвердили програму створення страхового фонду документації Запоріжжя на 2013–2017 роки. Цей фонд створюється з метою забезпечення органів виконавчої влади місцевого самоврядування та юридичних осіб документами для сталого створення страхового фонду документації на випадок проведення аварійно-відновлюваних робіт із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у мирний час та, боронь Боже, під час воєнних дій. А також для збереження об’єктів культурної спадщини, об’єктів, що забезпечують життєдіяльність міста, які розташовані на підвідомчій території міста та мають важливе значення для забезпечення функціонування промислово-господарського комплексу міста на випадок втрати або псування оригіналу документації.
З деякими зауваженнями депутати все ж таки погодилися передати під заставу об’єкти комунальної власності Запоріжжя для того, щоб комунальне підприємство “Водоканал” отримало кредитну лінію у розмірі до 8 мільйонів гривень та уклало договір іпотеки строком не більше 1 року. На думку Володимира Гунька, юридична служба “Водоканалу” дуже повільно працює в напрямку стягнення боргів у судовому порядку. Якщо б ця служба вправно виконувала свої функції, можливо, й не потрібно  було б  брати кредит.
Депутати обговорили ще низку програм та проблемних питань, які потребують негайного вирішення. Крім того, народні обранці надали допомогу городянам, які звернулися до них зі своїми заявами.