Аеропорт, який знаходиться у власності громади міста, розвивається та удосконалює показники роботи

Сьогодні у міській раді пройшов звіт мера Володимира Буряка про роботу в 2019 році. Одним з головних досягнень за цей рік міський голова назвав стрімкий зліт запорізького аеропорту. За кількістю пасажирів головна повітряна брама впевнено перетнула минулорічну рекордну позначку в 400 тисяч людей. До кінця року, за прогнозами, ця цифра сягне більше 420 тисяч пасажирів. Збільшився й прибуток. Цього року він складе 88 мільйонів гривень.

2019 рік ознаменувався масштабними змінами в запорізькому аеропорті. Відремонтовано 54 тисячі кв. м. злітно-посадкової смуги, 27 тисяч кв. м. руліжної доріжки та 54 тисячі кв. м. перону аеропорту. Наймасштабніший проєкт цього року – будівництво нового пасажирського терміналу аеропорту.

– Наразі будівельні роботи фактично завершені. На початку 2020 року термінал почнуть вводити в експлуатацію. Я впевнений, що вже в березні пасажири зможуть ним користуватися, – наголосив Володимир Буряк.

Площа нового терміналу складає понад 12 тис. кв. м. Пропускна здатність – 400 пасажирів на годину, при цьому є резерви для збільшення цієї кількості. Разом з його відкриттям запоріжці отримають більше можливостей для подорожей. Вже цього року до аеропорту зайшов перший лоукост SkyUp, і до вже існуючих напрямків додалися нові – до Шарджі, Тель-Авіва, бюджетний рейс до Києва. На черзі – Італія, Греція, Грузія, Кіпр, Болгарія. Також з кінця березня ще один лоукост WizzAir здійснюватиме рейси до Угорщини, Австрії, Литви, Польщі.  Наступного року аеропорт продовжать приводити до міжнародних стандартів – завершать монтаж системи огородження та нагляду за периметром, світлосигнальних та радіолокаційних систем. Також розвиватимуть інфраструктуру летовища та запустять новий маршрут з великими автобусами з центру міста до аеропорту.

Читайте також: Що найбільше приваблює туристів у Запоріжжі