Наступного року в Запоріжжі продовжать розвивати громадський транспорт

У Запоріжжі продовжують відроджувати систему громадського транспорту. За чотири року вдалося досягти суттєвих результатів у цьому напрямку – незручні маломісткі маршрутки заміняють на великі сучасні автобуси та електротранспорт. Про це розповів Володимир Буряк під час звіту перед громадою за 2019 рік.

Продовжується реалізація програми «Запорізький трамвай» – на базі міського КП «Запоріжелектротранс» капітально ремонтують існуючі вагони, збирають нові трамваї, закуповують європейський транспорт. По Запоріжжі вже їздять 10 трамваїв власної збірки та 13 європейських вагонів. Оновлено вже 60% існуючого рухомого складу.

Оновлюють і тролейбусний парк. На зміну старим машинам прийшли сучасні тролейбуси з автономним ходом. Зокрема, вони обслуговують туристичний маршрут № 1, який поєднав центр міста Хортицею. Крім того, на додачу до маршруток по Запоріжжю курсують великі зручні автобуси, які перевозять містян зі спальних районів до центру міста.

– За кілька років ми придбали 95 великих автобусів. Тільки цього року відкрили 4 нових маршрути: №29, 39, 86, 94. У 2020 році, після відкриття нового пасажирського терміналу, запустимо маршрут з центру міста до аеропорту, – наголосив Володимир Буряк.

Крім того, з наступного року в комунальному транспорті впроваджуватимуть електронний квиток, та підключатимуть до міської системи GPS-моніторингу маршрутки.

Читайте також: Стрімкий зліт запорізького аеропорту – головне досягнення року