Останнім часом надходить багато повідомлень про фальшиві гроші, що потрапляють при готвікових розрахунках до кишень запоріжців.

Найчастіше ці підробки виконані досить незграбно, але є такі, які складно відрізнити від справжніх без спеціального обладнання. Проте розпізнати їх можна, якщо слідувати трьом простим крокам.
Про це йдеться в інструкції від Національного банку України.

Як розпізнати підроблену гривню:

– перевірити банкноту на дотик. Тактильно банкнотний папір відрізняється від звичайної. Також на підробленій купюрі, як правило, менш помітний або взагалі відсутній рельєф зображень;

– перевірити банкноту проти світла. При розгляді цієї купюри з’являються зображення історичного діяча і цифрове позначення номіналу (водяні знаки). Також можна перевірити суміщене зображення – воно повинно бути без розривів і зсувів;

– перевірити елементи захисту з кінетичним ефектом. Для цього достатньо просто розглянути банкноту під кутом. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки та спостерігається кінетичний ефект – поступові зміни та переходи кольорів.

Якщо всіх цих ознак, або хоча б якогось з них немає, то це привід задуматися про те, чи справжня ця купюра.