12 жовтня міська стоматологічна поліклініка №2 відзначила день народження – 60 років із дня відкриття. Привітати колектив одної з найсаріших лікарень в місті прийшли заступник міського голови Анатолій Пустоваров, директор департаменту охорони здоров’я Вікторія Ушакова та голова районної адміністрації по Олександрівському району Валерій Мостовий.

Як розповіла головний лікар стоматологічної поліклініки №2 Ольга Бригадир, сьогодні колектив налічує понад сто фахівців, серед яких стоматологи-хірурги, ортопеди і дитячі стоматологи.

– Щодня лікарню відвідують понад 250 пацієнтів. За рік виходить 70-80 тисяч відвідувань, – каже вона. –  Ми надаємо запоріжцям своєчасне лікування та профілактику стоматологічних захворювань, а також послуги з зубопротезування.

 

До речі, саме на базі цієї поліклініки працює відділення невідкладної стоматологічної допомоги, куди тільки за перше півріччя року звернулося 4426 людей. Ургентну допомогу надають тут цілодобово і безкоштовно.

 

За словами головного лікаря, в ортопедичному відділенні поліклініки проводиться зубопротезування інвалідам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій, учасникам АТО і особам інших пільгових категорій, для яких у цьому році з міського бюджету виділено понад 346 тис. грн. За перше півріччя пільгове зубопротезування отримали 85 пацієнтів.

За словами керівництва закладу, комунальна поліклініка оснащена сучасними стоматологічними установками, спліт-системами, камерами для зберігання стерильного інструменту, безтіньовими світильниками. За останні два роки придбано фізіодиспенсер для використання в імплантології та 4 портативні зуботехнічні бормашини.

– Завдяки новому обладнанню стоматологи в своїй практиці застосовують сучасні методи лікування. Впроваджено лікування зубів за допомогою дентальної хірургічного мікроскопу, а також пломбування кореневих каналів за допомогою обтуратора GuttaСore, – каже головний лікар Ольга Бригадир.

Незабаром арсенал лікарів у черговий раз поповниться новим обладнанням. Під час урочистостей заступник міського голови Анатолій Пустоваров вручив головному лікарю поліклініки сертифікати на придбання двох нових стоматологічних установок і парового стерилізатора.

 

 

 

– Перш за все, вітаю колектив, адже будь-яка установа – це не стіни, це, в першу чергу, –  люди. Тому щирі слова подяки тим, хто засновував цю поліклініку, розвивав її, ветеранам, для яких стоматологія стала справою життя, і всьому колективу за те, що заклад успішно розвивається. Хочеться побажати вашій лікарні  успішного майбутнього. Міська влада докладатиме для цього максимум зусиль. Цього року знову виділено кошти на оновлення матеріально-технічної бази, – сказав Анатолій Пустоваров.

І додав, що не з чуток знає про професіоналізм стоматологів, які працюють в стоматологічній поліклініці №2. Нещодавно він особисто звертався до них по допомогу, і залишився задоволеним від того, як йому вилікували зуб.

Заступник мера нагородив колектив установи Подякою виконавчого комітету Запорізької міської ради, а кращих працівників – Почесними грамотами.

 

Цього року КУ «Міська стоматологічна поліклініка №2» стала переможцем в конкурсі для закладів охорони здоров’я Олександрівського району з проектом «Сучасний дитячий стоматологічний кабінет». Зараз ведеться підготовка до його реалізації, виділяються кошти на ремонт, придбання стоматологічних меблів та монітору.

 

 

Добрий лікар ортодонт півстоліття лікує дітям зуби

Очолює дитяче відділення стоматполіклініки №2 ортодонт Ольга Науменко, яка  вже 52 роки поспіль лікує зубки маленьким пацієнтам. У Ольги Іванівни це єдиний запис про місце роботи в трудовій книжці.

– Я прийшла сюди ще зовсім молодою дівчиною, після закінчення Києвського медичного інституту ім. Богомольця. Сама родом з-під Києва, – розповіла «ЗС» Ольга Іванівна. –

З 14 років я мріяла стати стоматологом. Визначитися із майбутньою професією мені допоміг випадок. У мами болів зуб, і вона через це вночі сильно плакала. А зранку сходила до лікаря, повернулася радісна і щаслива, і зуб вже не болів. А я подумала: «Як це гарно, допомагати людям, щоб вони не плакали. Хочу стати стоматологом».

– А ви своїй мамі потім зуби лікували?

– І лікувала, і протезувала мамі зуби власними руками.

– Чому ви обрали своєю спеціалізацією ортодонтію?

– Зробити дитині рівні зубки – для мені це було дуже цікаво. Іноді мені здавалося, що я від результатів своєї праці отримувала задоволення більше, ніж сама дитина та її батьки. Пацієнт приходив раз на тиждень, і, коли я бачила поліпшення, без перебільшення відчувала щастя.

У мене в кабінеті завжди було багато квітів – їх приносили пацієнти на знак подяки.

– Методики лікування тоді і сьогодні сильно відрізняються?

– Ні. Як тоді робили для дітей з’ємні пластинки, так і зараз. Брекети на молочні зуби та незрілу емаль ставити не бажано.

– З якого віку дітям треба починати рівняти прикус та зуби?

– Найкраще це робити в період зміни зубів. Але перший раз показати стоматологу-ортодонту дитину бажано у віці 1 року.