20 березня у Запоріжжі стартував Всеукраїнський проект «Junior Z». Відомий телеведучий, шоумен, популяризатор здорового способу життя та спорту Олександр Педан провів для запорізьких педагогів презентаційний тренінг з інноваційних видів спорту.
Всеукраїнський проект «Junior Z» – це спортивний волонтерський рух, який спрямовано на популяризацію спорту та здорового способу життя. Мета проекту – впровадження та популяризація на уроках фізкультури нових видів спорту, які були б цікавими сучасним школярам. Ініціатор руху – Олександр Педан, відомий телеведучий, шоумен.
– Зараз в країні змінюються підходи до освітнього процесу, формується нова українська школа. І ми хочемо, щоб діти із задоволенням відвідували уроки фізкультури, а не використовували медичні довідки як звільнення від занять спортом. Наша мета – показати школярам, що знайти свої спортивні захоплення можна безпосередньо на уроках фізкультури, – розповів Олександр Педан.
20 березня на базі колегіуму № 98 Олександр Педан разом з представниками національних федерацій провів презентаційний тренінг для директорів шкіл, учителів фізкультури та батьківської громадськості. Під час тренінгу були представлені нові види спорту, які можуть стати гарною альтернативою звичним зайняттям фізкультурою. Це, зокрема, фрізбі, петанк, флорбол, бадмінтон, самбо, чирлідинг тощо.
Під час презентацій заступник міського голови Валерій Еделєв та лідер Спортивного руху «JuniorZ» Олександр Педан підписали меморандум про двобічне сприяння розвитку спорту серед школярів в Запоріжжі.
– Запорізькі школярі отримали унікальну нагоду на уроках фізкультури обрати той вид спорту, який їм більш близький за ментальністю, фізичним станом або захопленнями. Місто буде всіляко сприяти популяризації та розвитку фізичної культури та спорту у Запоріжжі, у тому числі інноваційних ігор та спортивних рухів та впроваджувати їх на уроках фізкультури, забезпечувати необхідним інвентарем, – відзначив Валерій Еделєв.
Вчителі фізкультури, директори шкіл, батьки мали змогу не лише дізнатися про нові види спорту, а й потренуватися зі спортсменами-членами національних федерацій зі флорболу, фрізбі, петанку, самбо, чирлідингу.
Надалі в рамках проекту «Junior Z» планується проведення поглибленого тренінгу для вчителів фізкультури з представниками федерацій тих видів спорту, які зацікавили викладачів. Також організатори планують проведення міського фестивалю, на якому будуть представлені нові види спорту для нових уроків фізичної культури в школах.