У багатьох осінь асоціюється з пожовклим, опалим листям, димом розведених вогнищ. У той же час багато хто з нас навіть і не підозрює, яку шкоду завдаємо ми собі та природі, спалюючи листя та сміття. Вчені та лікарі давно довели той факт, що цей дим не лише неприємний на запах, але й шкідливий для здоров’я. Тому, якщо ви збираєтеся спалювати прибране листя, добре подумайте, адже це може вдарити не лише по здоров’ю, але й по вашому гаманцю.

Зі збільшенням копиць опалого листя в Запоріжжі знову стає актуальною проблема його спалювання. У масовому порядку це відбувається в місцях приватної забудови.
Як зазначив начальник інспекції з благоустрою міської ради Вадим Лобко, городяни повинні знати: по-перше, спалювання листя заборонено в межах міста, а по-друге – це шкодить здоров’ю запоріжців. При згорянні сухої рослинності виділяється діоксин, який є небезпечною речовиною. Крім того, в повітрі з’являється ціла група отруйних речовин, серед яких СО та оксид азоту.
Інспекція з благоустрою нагадує, що згідно з п. 4.3.13. “Правил благоустрою території міста Запоріжжя” спалювання опалого листя, сміття, інших відходів на особистій, прибудинковій території, у парках, скверах і на територіях загального користування заборонено. Штраф за дане порушення для громадян становить від 340 до 1360 гривень, для посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.
Інспекцією заплановано проведення рейдових перевірок на території міста для виявлення фактів спалювання сухого листя. Особливу увагу буде приділено приватному сектору.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА