Світ
У США розгорається скандал, пов’язаний з позашлюбними стосунками голови ЦРУ, а до того командувача американськими військами в Іраку та Афганістані, чотиризіркового генерала Девіда Петреуса. Виявляється, ФБР ще з літа кинуло всі сили, щоб з’ясувати імена всіх трьох коханок 60-річного генерала.
Ізраїль спочатку відкрив “попереджувальний вогонь” по території Сирії, а потім і по палестинському Сектору Газа. В останньому випадку загинуло шестеро осіб.
Парламент Греції схвалив бюджет 2013 року, скоротивши державні витрати на 9,2 млрд. євро. Саме це було головною вимогою Євросоюзу для продовження фінансової допомоги цій країні.
У Росії заблоковано ще одну ініціативу колишнього президента Дмитра Медвєдєва. Зокрема, Верховний суд визнав передчасною норму, за якою російські чиновники мають позбутися всіх своїх активів за рубежем.
Біля приміщення КДБ Білорусі у Вітебську пролунав вибух консервної банки, начиненої піротехнічною сумішшю. Ніхто не постраждав. Міліція вже затримала трьох осіб, підозрюваних у хуліганстві.
На честь 50-річчя конституції Кувейту місцевий емір витратив 15 мільйонів доларів і таки перевершив своїм феєрверком рекорд китайців. Тепер саме кувейтська піротехнічна композиція увійшла до книги рекордів Гіннесса.
“Збербанк Росії” збирається до 2014 року скоротити до 25 тисяч працівників. Основний період скорочень припадає на 2013 рік.
Уряд Іраку спочатку оголосив про розрив контракту з Росією на постачання вертолітної техніки вартістю в 4,2 млрд. доларів, а потім спростував це повідомлення. Офіційна Москва тут же звинуватила “своїх конкурентів”, США і Україну, в тиску на Ірак. У самому ж Іраку стверджують, що контракт з Росією все ж розірвуть. Адже місцеві чиновники за його підписання отримали хабарів на суму у 195 млн. доларів.

Україна
ЦВК оприлюднив список 445 депутатів нового складу Верховної Ради. Партія регіонів отримала 185 місць (за списками – 72, мажоритарників – 113); ВО “Батьківщина” – 101 місце (62 – за списками, 39 – мажоритарників), “УДАР Віталя Кличка” – 40 місць (34 – за списком, 6 – мажоритарників), ВО “Свобода” – 37 місць (25 – за списком, 12 – мажоритарників), Компартія – 32 місця (всі – за списком). Крім того, за мажоритарними округами до нової Ради пройшли 3 представники партії “Єдиний центр”, 2 – Народної партії, 1 – Радикальної партії Олега Ляшка, 1 – партії “Союз”. Ще 43 депутати пройшли до парламенту як самовисуванці. На п’яти мажоритарних округах встановити переможця не вдалося. Крім того, голова ЦВК Володимир Шаповал пообіцяв звернутися до Вищої ради юстиції з проханням покарати трьох суддів Київського окружного адміністративного суду, які визнали результати виборів відразу по 27 дільницях 94 виборчого округу недійсними, що автоматично зробило переможницею виборів Тетяну Засуху (ПР). Зауважимо, що перемогу на окрузі з відривом у 10 тисяч голосів здобув Віктор Романюк (“Батьківщина”). Тим часом рішення згаданого суду підтвердив і Київський апеляційний адміністративний суд.
Після низки суперечливих повідомлень про знахідку тіла ймовірного “караванського стрільця” Ярослава Мазурка не додалося довіри до заяв правоохоронців з цього приводу. Зокрема, у кишенях загиблого, окрім документів, було 100 євро і револьвер, однак кулю, якою його вбито (чи то пострілом у потилицю, чи то у скроню), до цих пір не знайдено. Стріляв же “караванський стрілець” наче переробленим під кулі травматичним пістолетом. Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з національної безпеки і оборони Валентин Зубов так прокоментував ситуацію: “Правду про загибель трьох охоронців ТЦ “Караван” і про самогубство Мазурка ми дізнаємося щонайменше через 50–70 років”.
Україна в найближчі півроку закупить у Німеччини 5 млрд. кубометрів газу, а вже наступного року цей обсяг зросте до 8 млрд. Ціна газу, придбаного в Німеччини, на 20 відсотків нижча від ціни, яку Україна платить за газ, придбаний у російського “Газпрому”.