«Зоря» (Луганськ) – «Шахтар» (Донецьк) 2:1 (0:1)

В цьому матчі тисячі запоріжців стали свідками, як один принциповий суддя (в даному випадку Бойко) може зробити, здавалося, неможливе в українському футболі. Рефері показав три!!! червоні картки гірникам, чого історія сучасної Прем‘єр-ліги ще не знала. Останню картку отримав амбітний Ракитський, який пресував Бойка матюками, починаючи з першого тайму. Навіщо? Адже спершу все було так гарно. Петряк після забитого головою красеню-голу своєму колишньому клубу навіть пустив сльозу… Його згодом після симуляції порушення правил першого ж і видалили з поля. Потім іншого… і «Шахтар» за якихось десять хвилин до закінчення матчу «посипався», зазнавши поразки.
Але для нас, запоріжців, більш цікаві не «внутрішньо-палацові» інтриги Прем‘єр-ліги, а те, що наша «Славутич-Арена», нарешті, стала євроареною, де свої єврокубкові матчі, можливо, буде проводити «Зоря», молодіжна та жіноча збірна України.
Як розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров, за 10 років після вводу в експлуатацію центральний стадіон міста «Славутич-Арена» вже потребував капітального ремонту. Зокрема протікала криша і на неї було виділено 1,5 мільойона гривень. Щоб установити сучасне освітлення, яке б відповідало европейським нормам для проведення офіційиих матчів, ще було вкладено 1 мільйон гривень. І звичайно ж, турнікети – це стандарт УЄФА, який багато років не дозволяв нам претендувати на проведення в Запоріжжі матчів високого рівня. Більше 5 мільйонів 200 тисяч гривень було вкладено в цей проект.
– Все це вже встановлено і працює, – говорить Анатолій Пустоваров. – Сьогодні ми переконались, що ті вкладення, які зробила громада в центральний спортивний об‘єкт міста, працюють на відмінно. До наступного сезону стадіон повністю готовий. Зазначу, що в цьому році був зроблений великий прорив, в який було вкладено 8 мільонів гривень, щоб наша центральна арена та інфраструктура відповідала всім нормативам та мала змогу приймати різноманітні матчі.
– Чи зроблена вже заявка в ФФУ на включення стадіону до проведення евроматчів?
– Так. Діалог з федерацією вже відбувається. Остання їх вимога була – турнікети. Все це робиться для того, щоб налагодити безпеку та комфорт для вболівальників. Кожен хто придбав квиток, має вчасно потрапити в свій сектор. В цілях безпеки в сектор уже не потрапить більше глядачів ніж потрібно. На турнікетах навіть є система контролю зчитування обличь.Тож тепері ми ведемо діалог з федерацією, щоб претендувати на проведення тут різноманітних міжнародних матчів. Це розвиток нашого міста та свято на яке збираються тисячі запоріжців.