У Запоріжжі, в спорткомплексі «Торпедо»-АвтоЗАЗ», кращі борці змагалися за Кубок України з греко-римської боротьби. Змагання були присвячені пам’яті легендарного запорізького борця, першого олімпійського чемпіона Якова Пункіна (8 грудня йому б виповнилося 96 років).

Кубок України, як і чемпіонат України, є одним з головних офіційних змагань. Але на відміну від чемпіонату, де зараховують тільки особисті результати, тут підраховують результати всіх учасників команди в своїх вагових категоріях і за підсумками загальнокомандної боротьби визначають місце команди в Кубку України.

Протягом 22 років проведення Кубків запорізька команда «класиків» 7 разів завойовувала Кубок України, 7 разів була другою і 4 рази третьою в командній боротьбі. Запорізьку команду тренує старший тренер збірної області та школи вищої спортивної майстерності, заслужений тренер СРСР і України Євген Чертков, а також бригада тренерів у складі Заслуженого тренера України Віктора Михиєнка, Мурада Саргсяна, Лаврентія Майламяна та Валерія Брильова.

Як зазначив директор департаменту спорту сім’ї та молоді ЗМР Павло Бланк, Запоріжжя не випадково обрано місцем проведення змагання такого рівня.

– Наше місто завжди славилося своїми борцями, і досягнення наших спортсменів протягом останніх років красномовно свідчать про це. Крім того, цьогорічний Кубок України присвячений пам’яті відомого запорізького борця, олімпійського чемпіона Якова Пункіна, тож вибір міста для проведення чемпіонату був очевидним. Також хотілося відзначити, що цього року змагання пройдуть за новими правилами. Повернувся партер (боротьба, коли хоча б один з борців знаходиться в положенні лежачи), і тим більш цікавими і видовищними будуть змагання, – підкреслив Павло Бланк.

Тож в заключному старті національного календаря взяли участь 133 провідних «класика» з 22 областей країни. Запорізьку область представляло 13 спортсменів і наша команда впевнено виступила на домашніх килимах, завоювавши дев’ять нагород!

Переможцями Кубка України стали Дмитро Цимбалюк (63 кг), Віталій Фуглаєв (67 кг), Парвіз Насібов (72 кг) і Віталій Дараган (77 кг).

Наставник Парвіза, Вюгар Рагімов, теж розраховував на «золото». Але сумнівна поразка, зарахована йому суддями в першому поєдинку, не дозволила досвідченому спортсмену піднятися вище другого місця.

Ще чотирьом запорізьким борцям вдалося завоювати бронзові медалі – треті місця в своїх категоріях посіли Геворг Арзуманян (63 кг), Антон Куценко (67 кг), Олександр Деркач (72 кг) і Андрій Дегтярьов (97 кг).

Дев’ять медалей дозволили нашій збірній в восьмий раз виграти Кубок України – ще жодній області не вдавалося скільки раз завойовувати почесний трофей.

Запоріжці були відзначені і в індивідуальних номінаціях. Так, приз кращого борця турніру, разом з Жаном Беленюком, отримав і Парвіз Насібов. Краща техніка виявилась у Віталія Фуглаєва, а Вюгар Рагімов та Андрій Дегтярьов отримали призи «За волю до перемоги».

Звичайно, за виступом борців слідкували і представники Федерації греко-римської боротьби та тренери збірної України. Зокрема, прославлений запорізький борець, а тепер старший тренер дорослої збірної команди України Армен Варданян зазначив, що молоді таланти на цих змаганнях є і можна готувати резервну збірну, але з ними ще потрібно багато працювати.

– Раніше основними конкурентами запоріжців були донецькі борці. А хто тепер?

– Після тієї ситуації, що виникла в Донецькій області, багато спортсменів роз’їхались звідти і виступають тепер за різні регіони України. Основним суперником можна назвати Київ, хоча підросла талановита молодь і в Західних регіонах, – підсумував він.