В Палаці спорту «ЗАБ», за підтримки міської влади, пройшов традиційний «Відкритий турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат 2004-2005 р.н. на призи президента Запорізької обласної федерації дзюдо Еріха Барца». Вже протягом 10 років напередодні Різдвяних свят Запоріжжя зустрічає юних талановитих дзюдоїстів майже з усіх куточків України. От і цього разу в Палаці спорту зібралось майже 400 учасників з Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Одеської, Донецької, Київської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Запорізької і, навіть, вперше з далекої Івано-Франківської області.
Під час офіційного відкриття турніру відзначили і професійних запорізьких спортсменів. Так, посвідчення майстра спорту України з дзюдо отримав Аслан Куразов, а майстрів спорту міжнародного класу Галина Тарасова та Марія Скора.
Подяку від Запорізької федерації дзюдо за вагомий особистий внесок та створення якісних умов для спорту в Запорізькій області отримав і заступник міського голови Анатолій Пустоваров, який зазначив:
– Нашому місту приємно в черговий раз приймати такий масштабний турнір. Коли заходиш в зал який переповнений молодими спортсменами розумієш, що ми розвиваємося в вірному напрямку. Спорт це той індикатор який показує, що громада міста вірно вибирає та розставляє приорітети. Сюди приїхали представники десятків інших регіонів країни тому, що спорт в нашій країни буде і надалі розвиватись. Дякую тим людям, які організовують та підтримують спорт в нелегкі для України часи. Впевнений, що саме з таких змагань для десятків спортсменів розпочинається професійна кар‘єра і багатьох із вас ми скоро побачимо на чемпіонатах Європи та світу, – підсумував Анатолій Іванович.
Звернувся до юних спортсменів і голова Запорізької облради Григорій Самардак:
– Хочу щоб ви на хвилинку замислились про те, що має змогу змагатись в Запоріжжі під мирним небом, завдяки мужнім захисникам країни, які сьогодні забезпечують мир на Україні. Сьогодні ви боретеся в цьому залі, а завтра – ви захисники нашої рідної землі. Хочу, щоб ви ніколи про це не забували, бо ми повинні бути господарями на своїй землі. Але сьогодні бажаю вам лише мирних перемог на татамі.
Віце-президент обласної федерації дзюдо, заслужений тренер України Андрій Бондарчук розповів, що Запорізька область представлена на цьому турніри всіма школами дзюдо. А саме: спеціалізованою дитячою школою олімпійського резерву, ДЮСШ №11, «Колос», Оріхівською, Вільнянською, Новомиколаївською, Мелітопольскою, Енергодарівською та Василівською школами. У запоріжців за рейтингом друга позиція в нашій країні після Києва. Також сильні школи підготовки в Дніпрі та Харкові.
Тож підлітки змагалися в 19 вагових категоріях: кожен переможець отримав в подарунок кімоно «Adidas», медаль та кубок, а за друге та третє місце – медаль, кубок і сувенірну продукцію від Запорізького обласного відділення НОК України.
Кореспонденту «ЗС» вдалося поспілкуватися і з представниками з далеко Івано-Франківська. Валерія Перета (тренер ДЮСШ №1) розповіла, що вони привезли 10 спортсменів від СК «Юніс».
– Зустріли нас дуже гарно і тепло: поселили, нагодували, створивши чудові умови для перебування. Ми на цьому турнірі вперший раз і враження від нього дуже гарні. Маємо надію, що наші діти виборють призові місця і ми в повному задоволені від міста та самих змагань вирушимо до дому. Завтра у нас буде пів дня вільного часу, щоб розгледіти ваше чудове місто Запоріжжя.
P.S. В понеділок я зателефонував Валерії, коли вони вже майже під‘їзджали до Франківська, і дізнався, що їх надії не були марними – Тетяна Ваховська в ваговій категорії до 36 кг заняла 3 місце. Також, на другий день дітлахи побували на Хортиці в музеї Запорізького козацтва та помилувались Дніпрогесом.