Проблемні питання збереження робочих місць на запорізьких підприємствах ПАТ “Дніпроспецсталь” та ПАТ “Запорізький завод феросплавів” було порушено на щотижневій апаратній нараді, яку провів перший заступник голови облдержадміністрації Віктор Ємельяненко.
Прогнозовані скорочення працівників на цих підприємствах призведуть до збільшення соціальної напруги та суттєвого зниження надходжень до місцевого бюджету. Минулого тижня очільник регіону Олександр Пеклушенко направив телеграму Президенту України Віктору Януковичу та Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з проханням провести розширену нараду щодо відновлення стабільної роботи запорізьких підприємств електрометалургійної галузі за участю їхніх власників.
Разом з тим, сьогоденна ситуація на цих підприємствах вимагає об’єднання зусиль профспілкових організацій та влади. Голова обласної ради профспілок Віктор Сластьон звернувся до обласної виконавчої влади з рядом пропозицій, спрямованих на збереження робочих місць на ПАТ “Дніпроспецсталь” та ПАТ “Запорізький завод феросплавів”. Серед них – проведення соціально-економічної ради за участю роботодавців та профспілкового активу, організація зустрічі керівництва області з первинними профспілковими організаціями проблемних підприємств.
Під час апаратної наради всі заступники голови облдержадміністрації отримали завдання – провести зустрічі з первинними профспілковими організаціями запорізьких підприємств. По завершенні цієї роботи буде проведена розширена зустріч профспілкового активу з головою обласної державної адміністрації, а також засідання соціально-економічної ради.
Крім того, В. Ємельяненко доручив здійснити моніторинг об’єктів соціально-культурного призначення, які знаходяться на балансі промислових підприємств, та з’ясувати їх поточний стан і подальшу долю.