Запорізький міський голова Олександр Сін, секретар Запорізької міської ради Роман Таран, голова комісії з питань екології міськради Людмила Завгородня прийняли поповнення автопарку КП “ЕЛУАШ”. Шість нових машин працюватимуть на міських магістралях в цілодобовому режимі в різних районах обласного центру.

Кожна машина розрахована на прибирання 1,5 тонни сміття на ділянці 12 тис. кв. м доріг і здатна повністю очистити район за чотири дні. За словами начальника КП “ЕЛУАШ” Олександра Клімова, машина надійна в роботі, гарантія на експлуатацію вакуумної установки – десять років. Зараз в автопарку КП “ЕЛУАШ” шість машин, у перспективі придбання ще однієї машини-пилососа. Таким чином, спеціальною технікою буде забезпечений кожен із семи районів обласного центру.
За словами Людмили Завгородньої, протягом багатьох років комісія з екології ставила питання перед керівництвом міста про необхідність придбання сміттєприбиральної техніки, однак тільки в цьому році ініціатива була підтримана. Голова комісії міськради з питань екології подякувала меру Олександру Сіну за послідовну позицію в цьому питанні. Наступним кроком, який необхідно зробити в плані технічного оснащення комунальних підприємств, на думку Людмили Завгородньої, повинно стати придбання спеціальної техніки для прибирання тротуарів.
– У минулі часи містам, які наповнювали екологічний фонд, діставалося всього 10–15 відсотків його коштів, що робило практично неможливим придбання нової техніки. Завдяки позиції Кабінету Міністрів і особисто Прем’єр-міністра Миколи Азарова прийнято нову постанову, і в цьому році ми отримали з екологічного фонду близько 50 млн. гривень, що втричі більше надходжень, ніж у минулі роки. При розподілі коштів екофонду стаття на придбання техніки не передбачена, але мер, розуміючи гостру необхідність вирішення цього питання, підтримав пропозицію депутатів міськради, і сьогодні місто придбало техніку, за допомогою якої буде покращена якість прибирання доріг, – зазначила Людмила Завгородня.
Запорізький міський голова Олександр Сін заявив, що кожна з шести машин здатна прибирати до 20 км доріг на добу.
– При такій продуктивності КП “ЕЛУАШ” зможе щодня якісно прибирати дороги у кожному районі обласного центру. Ми зможемо використовувати цю техніку в різних погодних умовах: прибирати пил, вологу, посипати дороги піском. Міська влада займає послідовну позицію в реалізації планів з наведення чистоти і порядку в місті. Важливо, щоб і городяни підтримували нас у прагненні зробити Запоріжжя чистим і доглянутим містом, – підсумував Олександр Сін.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua