В умовах тривалої коронакризи, скоріш за все, багато хто із запоріжців змушений буде урізати свій відпускний бюджет і захоче обрати місце для відпочинку подешевше

Куди поїхати: Бердянськ, Кирилівка, Приморськ, Арабатська стрілка, Генічеськ? «Запорозька Січ» поцікавилася, які ціни цьогоріч будуть на курортах Азовського моря.

Три години і – на морі

Відпочинок на Азовському морі з року в рік не тільки не втрачає своєї привабливості, скоріше навпаки – Азовське море має все більший попит. Цьому сприяють природні фактори: м’який клімат, велика кількість сонячних днів, сухе повітря, насичене йодистими речовинами, наявність широких піщаних пляжів з мілководною прибережною смугою.

Азовське узбережжя – ідеальний варіант для сімейного відпочинку. До того ж запоріжцям далеко їхати не треба – 3 години, і ти на морі.

Численні бази відпочинку та готелі вже готові до прийому гостей. Ціни, як стверджують сайти, змінилися не дуже, максимум зростання – 10-15% від торішньої ціни.

Чому підвищилися ціни?

До пандемії ціни на відпочинок в Україні з кожним роком зростали поступово – приблизно на 10%. Минулого року українські курорти отримали нових клієнтів з України, які до пандемії відпочивали за кордоном.

Завдяки великому попиту готелі підіймали ціни на 20%-30%. Так, у середньому номер в гарному готелі коштував 1,5-2 тис. грн за добу, разом з харчуванням. Про це розповів Юрій Дереш, засновник туристичної компанії «Оріон-Інтур».

Відповідно, за кордоном відпочинок дешевший, ніж в дорогих, 5-зіркових готелях України. А старі пансіонати і бази вже не цікаві людям, що відпочивали за кордоном.

Наприклад, пакет «все включено» в Туреччині може коштувати 500 доларів (14 тис. грн) за тиждень. Відпочинок же на морі в Україні за такою системою коштує 20 тис. грн.

Якщо грошей вистачає на відпочинок, обирайте Приморськ, Примпосад, Степанівку Першу, Новокостянтинівку, Новопетрівку, Центральну частину Кирилівки, а також Генічеськ.кирилловка

Якщо є бажання та ресурси відпочити в місцях із розвиненою інфраструктурою та розважальними об’єктами, обирайте Бердянськ, Федотову косу та Пересип в Кирилівці, а також Арабатську стрілку.

Серед причин росту цін на відпочинок підприємці сфери відпочинку називають видатки на заробітну плату, яка зросла, та величезні штрафи, якщо працівник не оформлений офіційно. В приватному секторі значно здорожчала електроенергія. Плата за оренду землі теж індексується щороку.

До того ж додалися витрати на обслуговування касових апаратів та банківських терміналів, які зобов’язали запровадити в легально працюючих готелях.

У Державному агентстві розвитку туризму не мають чіткої статистики, скільки туристів відпочивало на українському морі минулого року. Однак відомо, що, порівняно з 2019 роком, кількість надходжень у бюджет у 2020-му році в приморських зонах знизився на 25%.

Йдеться про Одеську, Херсонську, Миколаївську, Запорізьку та Донецьку області. Так, загальна сума, яку сплатили ці 5 регіонів у 2019 році, склала понад 45 млн грн, а торік – лише 30 млн грн.

Проте важко сказати, чи ці дані об’єктивно говорять про кількість туристів, які приїхали, оскільки туристичний збір сплачують лише заклади, які працюють офіційно.

Проїзд на Бердянську косу стане платним

Влітку потрапити на Бердянську косу буде складніше: проїзд для транспорту можуть обмежити, а парковки стануть платними. Місцеві жителі платити за послуги не будуть. Міська влада повідомляє, що на території Бердянської коси влаштують генеральне прибирання, рекреаційні зони Приазовського національного парку переобладнають. У парку облаштують місця для паркування і встановлять шлагбаум. Послуга буде платною, ціну поки не повідомляють.

Орієнтовні ціни

На всіх азовських курортах ціни на економний відпочинок приблизно однаковий. На базах відпочинку зі зручностями на території пропонують відпочити за 100-250 грн з людини на добу.

Умови, коли зручності на поверсі чи блоці – 250-400 грн з людини.

Зі зручностями в номері – 450-660 грн з людини.

Бердянськ

  • Готель «Бухта» (Ближня коса): 2-місний зі зручностями в номері та видом на затоку) – 1100 грн.
  • Гостинний двір «Бонжур» (Піски, Центр): 2-місний зі зручностями – 1200 грн.
  • Готель «Максим» (Слободка): – стандарт 2-місний – 1200 грн.
  • База відпочинку «Адмірал» (Середня коса): – стандарт 2-місний на 1 поверсі – 1250 грн.
  • Міні-готель «Причал» (Дальня коса): – 1-кімнатний 2-місний номер – 900 грн.

Кирилівка

  • База відпочинку «Водний світ»: люкс 4-місний 2-кімнатний з кухнею – 3200 грн.
  • ТОК «Пересип»: люкс 2-місний – 2585 грн.
  • Готель «Гольфстрим»: студія 2-місна 25 кв.м. – 2000 грн.
  • База відпочинку «Арис»: люкс 2-місний – 800 грн.
  • База відпочинку «Верона»: люкс 2-місний – 600 грн.

Приморськ

  • База відпочинку «Азов»: номер люкс – 2500 грн.
  • Оздоровчий комплекс «Мотор»: номер стандарт 2-місний з кондиціонером – 2300 грн.
  • ТОК «Жемчужина»: люкс 2-місний 2-кімнатний – 1600 грн.

Приморск primposad-8

Приморський Посад

  • Пансіонат «Сімейний»: люкс 4-місний 1-кімнатний – 1000 грн.
  • База відпочинку «Ксенія»: люкс 2-місний – 800 грн.

Багато готелів надають знижки на передоплату від 10% до 20%. На популярних базах найліпші номери заброньовані ще з березня.

Читайте також: У Запоріжжі відкриють ще один пляж