У міськраді розповіли про введення пропускного режиму в громадському транспорті

Як писав сайт “Запорозька Січ”, з 8 квітня в Запоріжжі містяни зможуть проїхати в громадському транспорті лише за наявності спеціальної перепустки. Їх видаватимуть працівникам медичної галузі, правоохоронцям, робітникам продовольчого, фінансового забезпечення, фахівцям зв’язку та комунікацій, транспортного забезпечення, найважливіших державних послуг, оборони та спеціалістам  об‘єктів критичної інфраструктури, що мають безперервний промисловий цикл.  Форму довідки можна завантажити на сайті міськради або на офіційному Telegram-каналі COVID-19.ЗАПОРІЖЖЯ.

– Видача довідок своїм працівникам – це зона відповідальності керівників підприємств та установ міста. Саме вони повинні визначити, чи належить їх підприємство до переліку тих закладів, які згідно з  постановою Кабінету Міністрів належать до критичної інфраструктури, та яким саме працівникам потрібна перепустка, щоб доїхати на роботу. Бажано, щоб перепустки реєструвалися в спеціальному журналі та не видавались безконтрольно, але ще раз підкреслю – це зона відповідальності керівників підприємств, – розповів радник міського голови Валерій Еделєв.

Він зауважив, що в міськраді також шукатимуть можливості дозволити користуватись громадським транспортом іншим містянам за нагальної необхідності – терміново відвідати стоматологію, привезти продукти літнім родичам тощо.

Контролювати наявність перепусток будуть в першу чергу водії, а також правоохоронці та мобільні групи, створені щоб слідкувати за дотриманням карантину. Вони ж стежитимуть за тим, щоб усі пасажири були в масках та не знімали їх.

– Поліція буде перевіряти наявність та достовірність довідок у пасажирів. Хто її видав, куди людина їде, де працює. За проїзд в транспорті без довідки або без маски штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Водія оштрафують у тому випадку, якщо він впустить пасажирів без довідки і без маски, пасажир отримає штраф, якщо зніме маску, або захоче зайти без перепустки, – розповів начальник управління з питань траспортного забезпечення та зв’язку Олександр Власюк.

Читайте також: У Запоріжжі інспектори з паркування виписали вже більше півсотні штафів