У четвер, 30 червня, на сьомій сесії міської ради майно дошкільних закладів ПАТ “Запоріжсталь” було прийнято у комунальну власність. Депутати проголосували за прийняття 105 будівель та споруд дошільних навчальних закладів металургійного комбінату.

ДНЗ мають задовільний технічний стан і придатні до експлуатації. Будівлі ДНЗ – типові, двоповерхові, покрівлі будівель відремонтовано, вікна у будівлях замінено на металевопластикові. Системи теплопостачання,  водопостачання, каналізації знаходяться в робочому стані.

Видатки на утримання ДНЗ №№ 12, 45, 83, 142, 236, 255,  256, розраховані на період з 01.07.2016 по 31.12.2016, становлять 9736,723 тис. грн., а саме: – на утримання  дошкільних закладів у сумі 8690, 524 тис. грн.; – для виконання ремонтних робіт у ДНЗ щодо приведення їх обладнання у відповідність до існуючих вимог у сумі 1046,199 тис. грн. (за результатами роботи комісії щодо рівня матеріально-технічного стану об’єктів). Слід зауважити, що ПАТ «Запоріжсталь» зобов’язується компенсувати ці кошти.

“Раніше у нас поставало питання про обмін будівлями або їх безоплатну передачу, а зараз ПАТ “Запоріжсталь” пропонує і будівлі, і компенсацію. Звичайно, ми маємо проголосувати за це рішення”, – заявила Ірина Костенко, голова фракції ВО “Батьківщина”.

Крім того, у Хортицькому районі відсутній такий тип дошкільного закладу як центр розвитку дитини. Відтак, існує можливість на базі ДНЗ №255 створити відповідно до Положення про центр розвитку дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.2009 №1124, дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) «Хортицький», що дозволить додатково створити в ньому на вільних площах групи короткотривалого перебування для найменших мешканців міста  віком від 10 місяців до 1,5 років для забезпечення адаптації дітей до умов ДНЗ, навчання батьків (поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку), проведення гурткової роботи.

Нагадаємо, зараз на обліку у міському реєстрі перебуває понад 14 тис. дітей віком від народження до 6 років. У 2016 році міська черга (чисельність дітей, яких неможливо зарахувати через відсутність місць у ДНЗ)  становить 1569 осіб. Зокрема, у районах, де передбачається прийняття до комунальної власності ДНЗ від ПАТ «Запоріжсталь», черга до ДНЗ Заводського району складає 247 дітей, до ДНЗ Дніпровського району – 272 дитини, Вознесенівського району – 198 дітей, Хортицького району – 28 дітей.

ДНЗ комунальної форми власності є надзвичайно перевантаженими – на 100 місцях утримуються 133 дитини. У комунальних ДНЗ тих районів, де пропонується прийняти до комунальної власності територіальної громади ДНЗ від ПАТ «Запорізький металургійний комбінат  «Запоріжсталь», на 100 місцях у ДНЗ Заводського та Дніпровського районів виховується 144 дитини, у ДНЗ Вознесенівського та Хортицького районів – 123 дитини.

В цей же час дошкільні заклади ПАТ «Запоріжсталь» працювали не на повну потужність: забезпечено функціонування лише 75% груп (з 68 проектних груп функціонує 51 дошкільна група). До того ж, до цих ДНЗ зараховують виключно дітей працівників ПАТ «Запоріжсталь», що виключає можливість прийняття до закладів дітей, які перебувають на обліку у загальній міській черзі по влаштуванню до ДНЗ.

Рішення підтримали 53 депутати з 57.