Герой Украины Надежда Савченко – украинский офицер, которая провела два года в российской тюрьме по сфабрикованному обвинению в убийстве сотрудников российского телеканала,   в качестве депутата Верховной Рады от партии «Батьківщина» посещает украинские города. В День Конституции своим присутствием она порадовала запорожцев. Савченко приехала поставить автограф на мурале – огромном изображении своего лица – на одной из стен старой мельницы на улице Сергея Серикова, 30. Сделать это ее пригласили  запорожские художники – авторы настенного изображения.

С утра  28 июня Надежда побывала на Хортице, где приняла участие в поднятии Государственного флага  на самом высоком флагштоке Украины. После этого историк,  участник АТО,  депутат Запорожского городского совета Вячеслав Зайцев провел для Савченко  экскурсию в историко-культурном комплексе «Запорозька Січ».

В гостинице «Интурист» на встрече с активом партии «Батьківщина»  Надежда Савченко поблагодарила запорожцев за прием: «У вас чудова земля. Прекрасне місто. Нарешті я вперший раз побувала на Хортиці». И поздравила всех с Днем Конституции: «Конституція – це річ сакральна. Дуже жаль, що ми втрачаємо нашу первозданну дуже непогану Конституцію,  псуємо її недолугими законами. Я не проти судової реформи, я проти того, як вона прописана». Надежда ответила на многочисленные вопросы, которые касались, в основном, ее политических взглядов и отношения к войне на востоке Украины. «Війну треба закінчувати перемогою над Росією, але не один над одним. Думаю, варто замиритися і жити в нашій Україні. Бо інакше буде суцільне горе», – сказала она.  Савченко призналась, что ее позиция по этому  вопросу не находит широкой поддержки. Даже среди запорожской публики нашлись люди, которые спорили с ней, когда Савченко излагала свою точку зрения: «Треба включити «режим отжиму». Витіснити Росію за територію України зараз може тільки світова політика. На це потрібно близько двох років. Ми можемо, звичайно, битися до останньої краплі крові, але якими б ми не були патріотами, треба усвідомлювати, що у війні з Росією загине не менше 20 мільйонів українців. Ви готові до цього?  «Утопить Донбасс в крови» ніхто нам не дасть, і ми самі не повинні цього хотіти, адже це ненормально. Треба залишить людей живими. Це Радянський Союз виграв війну, просто  ховавши  своїх людей,  ми такого собі дозволити не можемо. Тому що у нас інші цінності, європейські, життя людини вище «государственности», – настаивала Надежда Савченко.

На вопрос о том, как она  собирается воспользоваться своим нынешним необычайно высоким рейтингом популярности,   Савченко ответила так: «Це було б не порядно і неправильно з мого боку скористатися цим. Тому що ви мене не знаєте.  Поки я сиділа в тюрмі, для вас ЗМІ з мене ліпили щось. Але я – не свята. Тому свій рейтинг поки що намагаюся  використати на зовнішню політику.  Підтримувати якусь із партій своїм рейтингом  я не буду. Давайте  дочекаємося  того часу, коли люди ствердяться в своєму відношенні до мене.  Тому що зараз летять в мене квіти, а завтра може полетіти  каміння. Да, в політиці я поки що профан. Але я не дура. І я навчуся не робити таких помилок, які  робили інші».

Ірина ГАВРИЛЕНКО