3 липня у Запоріжжі стартувала підсумкова виставка робіт учасників пленеру «Запорізький пейзаж-2017». Творчий форум, присвячений міському пейзажеві нашого обласного центру, проходить у Запоріжжі вже вдруге.

У пленері приймали участь 24 художника та 2 фотохудожника із Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Харкова та Харківської області, Луцька та Нової Каховки Херсонської області, Одеси, Львова.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

А зустрічав митців Запорізький обласний художній музей, який за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації вже другий рік поспіль організовує мистецький форум.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цьогоріч учасники пленеру відвідали пам’ятні місця козацької слави, були на екскурсії навколо Хортиці. Також у програмі було відвідання краєзнавчого музею, металургійного комбінату ПАТ „Запоріжсталь”, міського пляжу.портретЗнатури

«Музеї зазвичай займаються вивченням, зберіганням і популяризацією творів образотворчого мистецтва. Але співробітники нашого сховища вирішили надихнути майстрів олівця, пензля та фотохудожників до їх створення. Адже вже кілька десятиліть тема міського пейзажу стала відходити у художників на другий план, а обличчя міста дуже швидко змінюється. Сучасні краєвиди Запоріжжя мають чимало родзинок, а історичні місця та споруди надихають на картини різних жанрів», – розповідає директор Запорізького художнього музею Інга Янкович.

За традицією, частину робіт художники залишили на згадку Запорізькому обласному художньому музею, а усі набуті враження від нашого міста художники повезуть додому та ще довго будуть втілювати у картинах.