Відпочинок у Кирилівці прийнято вважати одним з найдешевших. Але чи так це – з’ясовувала «ЗС».

 Проїзд

Поїхати до Кирилівки з Запоріжжя – не проблема. З початком сезону у кіосках продають квитки. Вартість -130 гривень, така ж ціна й на автовокзалі. При он-лайн бронюванні, наприклад, перевізник Bustour пропонує акційні квитки від 70-80 гривень.

На власному авто на газу проїзд складе близько 200 гривень (газ – 10 грн за літр, відстань до Кирилівки 188 км), на бензин, як мінімум, у два рази більше (в залежності від витрат авто).

Житло

Порівняно з минулим роком ціни у Кирилівці також підвищились на 10-15 %. Адміністрації баз відпочинку пояснюють це підвищенням цін на комунальні платежі (зокрема електроенергію, воду, вивіз нечистот та податки на нерухомість, а також малу тривалість сезону).

Вартість номеру передусім залежить від наявності зручностей: туалету, душу, постільної білизни, кондиціонеру, телевізору. Також велику роль відіграє віддаленість від моря, так номери другої лінії традиційно трохи дешевші (на 10-15 %). У приватному секторі (центі, наближених селищах) ціни нижчі ніж на косах, та виникає проблема з пошуком пляжу, бо центральний у «бум» сезону брудний.

Номери у Кирилівці умовно поділяють за світовими показниками «Економ», «Стандарт», «Полулюкс», «Люкс». Та умови у номерах залежать від престижності самої бази, тому часто люкс однієї бази, як економ іншої.

Найдешевші номери. Найменша ціна, за яку можна знайти помешкання, 60-85 гривень з однієї людини. Умови відповідні: спільна вбиральня типу «дірка», душ з холодною водою. Постіль, мангал – все за доплату. Ці номери можуть знаходитись далеко від моря, частіше у центрі селища,  сусідньому селі Азовське та у районі Степка. На самих косах ті ж екстремальні умови коштуватимуть дорожче.

Їжа

Харчування у їдальнях на базах від 150-350 гривень з однієї людини. Продукти у магазинах у центрі та на ринку – як у  Запоріжжі або більше максимум на 30 % .

Окрема стаття – пляжні витрати. Хоч всі знають, що ціна у продавців, які цілий день на ногах, дещо завищена, та мало хто втримається від спокуси поласувати першою кукурудзою, азовськими креветками чи пахлавою. Порівняно з минулим роком ціни або не змінились, або підвищилися на 5 гривень.

Ціни на деякі товари (на кінець червня):

Кукурудза – 25-30 грн

Криветка – 30-40 грн

Пахлава – 30 грн

Вино – 60 грн/літр

Льодяники – 15 грн

Риба (на пляжі): бичок – 3 грн, тарань – 10грн тощо.

Крім того продавці пропонують різні товари для дітей: повітряні змії (від 50-200 грн.), розмальовки (з наліпками 30 грн), тощо.

Розваги

Ціни на розваги на популярних об’єктах цього року збільшились. До речі, ці зміни відображені не на всіх Інтернет-сайтах, тому обов’язково потрібно уточнювати інформацію.

Ціни на деякі розваги:

Аквапарк «Острів скарбів» – дорослий білет від 350-430 грн, дитячий від 330-400 грн.

Дильфінарій «Оскар» – 180 грн, діти до 3-х років – безкоштовно.

Лунапарк – від 30-80 грн.

Акваріум – 50 грн.

Кінний театр – дорослий білет – 120 грн, дитячий – 100 грн, до 6 років – безкоштовно.