Питання:
«Протистояння між ПАТ «Запоріжгаз» та його абонентами у багатоквартирних будинках щодо встановлення загальнобудинкових лічильників газу триває. Яким чином можна домогтися зниження і перерахунку за минулі місяці виставлених норм споживання газу на людину з 9,8 м? на 4,4 м?. Адже «Запоріжгаз», після відмови нашого будинку від загальнобудинкового лічильника і прохання встановити поквартирні лічильники, встановив граничну норму споживання на людину – 9,8 м?».
Володимир Степанович, запоріжець.

Відповідь:
Органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП).
Одним із основних завдань НКРЕКП, відповідно до пункту 3 Положення про НКРЕКП, є державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на суміжних ринках, у сферах електроенергетики, теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, на ринках природного газу тощо.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 203 «Про норми споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників» встановлено:
• 4,4 куб. метрів на людину в місяць, якщо встановлена плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання
• 7,1 куб. метрів на людину в місяць, якщо встановлена плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача
• 14 куб. метрів на людину в місяць, якщо встановлена плита газова та водонагрівач
З урахуванням вищезазначеного, Ви можете звернутися із заявою до ПАТ «Запоріжгаз» про здійснення перерахунку та встановлення лічильника газу. Зразок зазначеної заяви розміщено на офіційному порталі Запорізької міської влади.
У випадку виникнення сумнівів щодо правомірності встановлення газопостачальним підприємством норм споживання природного газу можна звертатися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03680, Київ, вул. Смоленська, 19) або до її структурного відділу НКРЕКП, а саме до відділу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у Запорізькій області (69000, Запоріжжя, вул. Гребельна, 2, тел.: 279-11-94) для проведення перевірки фактів та вжиття необхідних заходів.

Володимир ГЕРАСІН