Оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів.

Ворог активних бойових дій не вів. Основні зусилля зосереджував на перегрупуванні власних сил і засобів, утриманні раніше захоплених територій, вогневому ураженні позицій наших військ, розосереджені своїх сил з метою уникнення вогневого ураження з боку наших військ.

Щодо загального характеру дій. Противник продовжує концентрувати техніку та особовий склад в населених пунктах Василівського і Пологівського районів і здійснювати артилерійські обстріли населених пунктів, які знаходяться поблизу лінії розмежування. Ймовірність наступальних дій противника в напрямку населених пунктів Оріхова, Гуляйполе, Кам’янське протягом найближчого часу не відмічається.
На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії.
Вздовж усієї лінії зіткнення ворог продовжує обстріли позицій наших захисників та цивільної інфраструктури, застосовуючи авіацію, ствольну та реактивну артилерію.

У населеному пункті Заповітне (Василівський район) зафіксовано рух колони вантажівок у напрямку м. Енергодар. Зафіксовано рух колони військової техніки і бензовозів з населеного пункту Велика Білозерка (Василівський район) у напрямку населеного пункту Мала Білозерка (Василівський район). Також, в районі населеного пункту Шевченко (Василівський район) зафіксовано ворожу військову техніку.

У Василівці та Верхній Криниці отримано дані про місця проживання окупантів.
Зафіксовано прибуття колони військової техніки та особового складу противника на територію населеного пункту Березівка (Пологівський район).

Російські терористичні війська, продовжють цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають ударів по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території області піддавалися обстрілам: м. Гуляйполе, с. Залізничне, Новоданилівка Пологівського району, смт. Степногірськ Василівського району.

Крім цього, за добу зафіксовано 34 обстріли позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Новопіль, Залізничне, Оріхів, Червоне, Темирівка, Зелене Поле, Полтавка, Новоселівка, Мала Токмачка, Бурлацьке, Білогіря, Новоданилівка і Ольгівське.
Зокрема, Бурлацьке противник обстріляв з РСЗВ «Град», с. Малі Щербаки зазнало авіаудару від штурмовика противника Су- 25.

____

Посилання на наш Телеграм-канал