Офіційні роз’яснення уряду стосовно нових обмежень на період карантину

Прийняті Кабінетом міністрів в п’ятницю більш жорсткі правила поводження на карантині викликали в суспільстві чимало питань. Тому в уряді надали роз’яснення стосовно найбільш поширених запитань.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, з понеділка кожен, хто виходить за поріг свого дому, повинен мати з собою документи, що посвідчують особистість. Це необхідно для того, щоб перевірити, чи не знаходиться людина на обсервації або в самоізоляції.  Крім того, перебування в усіх громадських місцях дозволене лише в масці. Це стосується під’їздів, підземних переходів, стадіонів; парків, скверів, дитячих майданчиків, зупинок громадського транспорту, ліфтів, державних, медичних установ тощо. Більше того, містянам рекомендують носити маску й просто на вулиці.

Церкви на період карантину продовжують працювати, однак масові заходи  проводити в них заборонено. Контроль за дотриманням усіх вимог карантину здійснюватимуть МВС та Нацгвардія. За порушення карантинного режиму передбачені штрафи – від 17 тис. грн до 34 тис. грн. та кримінальна відповідальність для особливо тяжких випадків.

Пересіватися вулицею дозволено тільки в двох, окрім супроводу дітей незалежно від їх кількості. Гуляти навколо будинку можна, але не більше ніж вдвох, та не відвідувати парки, сквери, зони відпочинку. Там дозволено лише вигулювати собаку – по одному в парку чи сквері, та не більше ніж дві людини в лісосмугах та прибережних зонах. Дітям до 14 років не рекомендують виходити на вулицю без супроводу дорослих.

Містяни старше 60 років поки мають сидіти вдома. Вони знаходяться в групі ризику, тому  потребують самоізоляції. Тобто вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції та утримуватися від контакту з іншими людьми, крім тих, з якими вони живуть. При цьому в тих випадках, коли нікому подбати про таких людей, їм дозволяється відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. за умови дотримання масочного режиму.  Також, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Стосовно того, чи повинні магазини, банки та аптеки забезпечувати відвідувачів масками та респіраторами, то в уряді запевнили, що ці установи мають лише контролювати, щоб відвідувачі були в приміщенні у засобах індивідуального захисту. Візитери повинні самі забезпечувати себе масками.

Читайте також: Де в Запоріжжі не можна ходити без маски