Шкільну освіту дітей планують розпочинати з 5 років

Віддавати дітей до школи у цьому віці запропонував твоміністра освіти Сергій ШкарлетДо цієї заяви переважна кількість батьків поставилася негативно«Запорозька Січ» провела власне опитування серед запоріжців і запитала їхню думку щодо ідеї початку навчання дітей у школі з років

Навчатися чи пручатися?

У міністерстві зазначаютьщо деяких батьків турбує тещо при 12-річній системі освіті діти закінчать школу у 18-19 роківТож пропонують ввести варіант із раннім початком навчання.

«6-7 років – це адекватний період психофізичного розвитку дитиниколи вона може йти в школуі це повністю відповідає європейським практикамПан Шкарлет заявляєщо у світі є практики навчання дітей із 5-річного вікуВонибезумовноєале не в школіа в закладах дошкільної освітиЯкіяк правилов багатьох країнах ЄС обовязкові»– говорить ексміністерка освіти і науки України Ганна Новосад.

У деяких країнах навчання справді починається раноале воно триває понад 12 роківУ Кіпрі навчання може починатися у 5,5 років і тривати 12,5 роківНа Мальтів АнгліїУельсі та Шотландії навчання починається у років і триває 13. У Північній Ірландії – з 4-х і триває 14 роківв Ірландії теж у 4, але триває 15 років.

Шкільне ж навчання практично в усіх країнах розпочинається з роківУ країнахде навчання розпочинається ранішеце тільки на додаток до 12 років повної загальної середньої освітиТобто це теж дошкільна освіта.

Думки розділилися

Ми запитали у запоріжцівщо вони про це думаютьОтримали 50 коментарів від різних людейлише з них відгукнулися позитивно про цю ідеюАле зазначилищо таке навчання дітей було б гарнимякби проводилося за системоюяка діє в АнгліїЦе, так звані, «preschool» класиЇхня мета – адаптувати дитину до продуктивного навчання в школіПереважно навчальний день там складається з частиносновних занять у першій половині дня і додаткових активностей у другійКрім тоговиділений час на сон та участь різноманітних гуртках.

«У мене дитина пішла до школи в роківСпочатку було важкоале потім все налагодилосьІ я вам більше скажуя дуже радащо ми пішли в роківЗараз дитині 10 роківале вона вже у класіТож не бачу в цьому нічого поганого»– каже мешканка Запоріжжя Вікторія.

«Різниці не бачуУ 5 років обов’язково треба готуватися до школиБільшість батьків водять дітей на різні курсиу дитячому садочку задають домашнє завдання…»– коментує мама запорізького школяра Інна.

Інші батьки вважають таку ідею й зовсім безглуздоюаджеза словами респондентівдіти морально не готові до школи у років:

«Дитинство дуже швидко завершуєтьсяНавіщо дитину його так рано позбавляти»– обурюється Світлана.

«МаячняЗараз у багатьох діток запізнілий розвитокЯке навчання у 5 роківЄ такі дітищо в цей вік їх ще годують з ложечки»– дивується одна з мам дошкільнят.

«Негативно ставлюся до цієї ідеїОсь дивлюся на свою дитинуне всидить на одному місціпише, як курка лапою, й не стараєтьсяОдне добрещо навчився читатиНу не готовий їхній мозок та психіка до класу у років»– каже мама 6-річного сина.

Щоб знизити градус напруги в суспільствідеякі батьки навіть вдаються до жартів«Дитину в пологовому залі тепер прийматиме не акушеркаа класний керівник»«До школи ранішеа на пенсію – пізнішеАні дитинства нормальногоані старості»А одна з мам на ідею від міністерства навчатися в школі з років відповіла так«Нуякщо дистанційнояк і заразто можна хоча б з 3-х!».

Читайте також: У Запоріжжі дітям-сиротам допомагають знайти люблячу родину