Тарифи на опалення та гарячу воду у Запоріжжі до кінця опалювального сезону не підвищуватимуть

Про це наголосив мер Запоріжжя Володимир Буряк під час сьогоднішньої сесії міськради.

 У цьому опалювальному сезоні у Запоріжжі тарифи на тепло та гарячу воду підвищуватися не будуть. Запоріжці платитимуть за гігакалорію за тарифом, який був затверджений кілька років тому, навіть в умовах постійного зростання вартості природного газу для тепловиків. Це те, що ми сьогодні повинні зробити для містян, – заявив Володимир Буряк.

В останні місяці в Україні зросла вартість природнього газу. У зв’язку з цим уряд прийняв рішення з 1 лютого знизити тариф на природній газ для споживачів. При цьому вартість для комунальних підприємств залишилась незмінною. Більше того, відсутній механізм її зниження. Через це тепловики несуть збитки. Зокрема запорізький концерн “Міські теплові мережі” за рік втратить понад 400 млн грн. Мер Запоріжжя Володимир Буряк зазначив, що на державному рівні необхідно врегулювати низку питань, аби забезпечити фінансову стабільність комунальних підприємств.

– Саме тому я пропоную затвердити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Це не політичне рішення, а чисто технічне рішення, яке необхідне у тому числі і для того щоб збалансувати міський бюджет, – сказав Володимир Буряк.

Представники низки фракцій підготували депутатське звернення до центральних органів влади. Воно стосується ситуації з підвищенням тарифів на комунальні послуги, компенсації підприємствам теплопостачання збитків, які виникли через зміни в законодавстві, а також механізмів формування цін на газ для комунальних підприємств на рівні його вартості для споживачів.

Окрім того, у зверненні пропонується також у найкоротші терміни підписати Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сферах централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води, який ініціювала Асоціація міст України.

Читайте також: У Запоріжжі тимчасово скасують зупинки громадського транспорту