У середу, 13 лютого, у засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань Запорізької міської ради взяли участь депутати Раїса Чухрай (голова комісії), Ірина Костенко, Михайло Левченко, Елліна Позднякова-Кірбят’єва, Олександр Кузьмін, Володимир Полухін, Людмила Кругла, В’ячеслав Анісімов, Микола Гамов. На засіданні обговорили напрями діяльності сектора розвитку туризму в Запоріжжі та розглянули пропозиції щодо залучення туристів у наше місто.
Раїса Чухрай
Як було зазначено фахівцями, для того, щоб популяризувати Запоріжжя, необхідно надати гостям міста всю необхідну інформацію: встановити бігборди, на яких будуть зазначені цікаві культурно-туристичні об’єкти, адреси їхнього розташування, створити спеціальний сайт, розробити брендовий символ для продукції. Також спеціалісти вважають, що для більш плідної роботи необхідно створити інформаційній та мобільний центри, розробити нові маршрути, проводити виставки, прес-тури, підтримувати активний та фестивальний туризм.
Раїса Чухрай запропонувала продумати питання реконструкції міського Будинку дитячої та юнацької творчості та створення там хостелів, де могли би перебувати діти, які приїжджатимуть з інших міст та країн.
Михайло Левченко зазначив важливість роботи такого сектора, він підкреслив, що в туристичному Запоріжжі необхідно розвивати історичний напрям, культурний, індустріальний, спортивний та інші. Він нагадав, що у нас є багато цікавих об’єктів, працюють туристичні фірми, і завдання сектора – скоординувати роботу, розробляти та запропоновувати нові маршрути, популяризувати їх.
В’ячеслав Анісімов запропонував вести рекламну туристичну кампанію на каналі “МТМ”.
Фахівці сектора зазначили, що вони вважають за необхідне розробити комплексну міжгалузеву програму розвитку туризму в місті. Ірина Костенко в свою чергу зазначила, що до цього питання важливо підійти досить уважно й, можливо, використати ті структури й напрацювання, які зараз уже існують, налагодити співпрацю, щоб не витрачати зайвих бюджетних коштів.
Крім того, на засіданні комісії Раїса Чухрай акцентувала увагу на проблему гарячого водопостачання в школах. Вона розповіла, що вже 10 років, як у школах міста відсутня гаряча вода – посуд недомивається, діти та технічки миють підлогу в крижаній воді, а система водопостачання потребує ремонту. В деяких школах цю проблему вирішили, є бойлери, але їх все одно не вистачає, до того ж, 100 шкіл залишаються без гарячої води. “Вважаю, що систему гарячого водопостачання в навчальних закладах необхідно відновити, рішення про його відключення було помилковим, і зараз треба цю проблему негайно вирішити”, – зазначила Раїса Чухрай.