У Торговій палаті Коджаелі (Туреччина) пройшов турецько-український промисловий форум, за участі президента Запорізької торгово-промислової палати Володимира Шамілова і представників промислових підприємств регіону: «Дніпроспецсталь», «Ролл-Гранд», «Полімер», «Гідромаш», «Югсталь».

У перший день роботи форуму запорізька делегація отримала корисну бізнес-інформацію від Надзвичайного та Повноважного Посла України в Туреччині Сергія Корсунського, мера міста Коджаелі Ібрагіма Караосманоглу, також відбулися перемовини у форматі В2В між представниками українського та турецького бізнесу.

Володимир Шамілов презентував інвестиційно-промисловий потенціал Запорізької області, акцентуючи особливу увагу на високотехнологічному виробництві, пріоритетних напрямках міжнародного співробітництва, зокрема, у сфері енергоефективності, привабливості агропромислового комплексу регіону, також запросив турецьку сторону до участі в конгресно-виставкових заходах, які проходять під егідою Запорізької торгово-промислової палати.

У промисловому центрі Туреччини Коджаелі обговорили шляхи розвитку відносин між нашими країнами, встановили прямі бізнес-контакти. У програмі візиту також презентації промислово-інвестиційного потенціалу Туреччини, України, відвідування турецьких підприємств, презентації індустріальних парків, вільних економічних зон. Одна з дискусійних панелей була присвячена темі торгівлі та інвестиційного клімату після підписання угоди про зону вільної торгівлі між Туреччиною та Україною.

Налагодженню ефективних двосторонніх бізнес-контактів сприяла участь у форумі широкого спектра турецьких організацій з підтримки бізнесу, бо в розвитку співпраці зацікавлені Торгова палата Коджаелі, Міжнародна Асоціація турецьких та українських бізнесменів, Турецько-українська бізнес-рада тощо.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ