У Запорізькому прес-центрі «Вести информ» відбувся брифінг заступника облвійськкомісара Михайла Логвінова щодо призову юнаків на строкову військову службу та прийняття громадян на військову службу за контрактом.

У Запорізькій області призовна кампанія “Весна – 2016” розпочалася 12 травня і закінчиться 30 червня. Лави Збройних Сил України та інших військових формувань поповнять 750 призовників, з них 261 – Збройні Сили України, 240 – Нацгвардію, 230 – Держприкордонну службу і 19 – Держспецслужбу транспорту. Комплектуються  частини Збройних Сил України і Держспецслужби транспорту за екстериторіальним принципом, а Нацгвардії та Державної прикордонної служби України – територіальним. Загалом із Запорізької області лави Збройних Сил України, Нацгвардії України та Держприкордонної служби України в травні 2016 року вже поповнили понад 430 юнаків призовного віку, які зараз проходять первинну військову підготовку, опановують військову справу та готуються до складання присяги на вірність народу України.  В червні продовжать відправку молодого поповнення до Держприкордонної служби–130 чоловік, Нацгвардії–170, Держспецслужби транспорту – 19 осіб. Таким чином 319 призовників-запоріжців відправлять на строкову військову службу. 30 червня з обласного збірного пункту буде відправлена остання партія призовників з 57 осіб. Дві команди – в навчальні центри Нац-гвардії України – 27 чоловік і одну – до Держприкордонної служби України – 30 осіб. Всі військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, будуть проходити службу в пунктах постійної дислокації військових частин, жоден з них до виконання бойових завдань в АТО на території Донецької та Луганської областей залучатися не буде. Строки строкової військової служби: для солдатів і матросів, які мають середню освіту – 18 місяців, для осіб, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст, магістр – 12 місяців.

– У нас є деякий резерв, – коментує хід призовної кампанії Михайло Логвинов, – через можливі форс-мажорні обставини, пов’язані з призовом на строкову службу в деяких областях України. – У нашій області є проблеми з призовом в м. Енергодарі, Чернігівському та Новомиколаївському районах, де процент виконання складає 30-50 відсотків. Решта області успішно виконують завдання призову. Тому я впевнений, що призовна кампанія «Весна-2016» у Запорізькій області успішно завершиться 30 червня.

Паралельно з призовом у Запорізькій області тривають заходи відбору кандидатів на військову службу за контрактом. Станом на 7 червня на посади рядового, сержантсь-кого і старшинського складу військової служби за контрактом прийнято понад 1228 осіб, планове завдання на II квартал поточного року складає  775 осіб. Тож 15-17 червня буде 9-й цикл відправки в навчальні центри Збройних Сил України. Для  залучення громадян на контрактну військову службу командування облвійськкомату проводить Ярмарки вакансій в центрах зайнятості та  Дні відкритих дверей в військкоматах області.

– Спочатку план-завдання на другий квартал Генштаб ЗС України визначив у кількості 690 осіб, – коментує подію Михайло Логвінов, – тоді як командуючий сухопут-них військ збільшив кількість кандидатів на контрактну службу від Запорізької області до 775 через проблеми, які виникли на території західних областей України. Особливістю відбору кандидатів на контрактну службу є те, що всі вони направляються в навчальні центри ЗС України, розташовані в Чернігівській, Київській, Полтавській, Житомирській, Львівській та Миколаївській областях, де комісія центру відбере кожному відповідну посаду та термін навчання. Ті, хто вже має бойовий досвід, навчаються всього тиждень та направляються в бойові військ частини Збройних Сил, високо мобільних десантних військ, сил спецоперацій та ВМС. Решта кандидатів на контрактну службу забезпечують підрозділи частин. А поки що з начальником центру вони підписують контракт. Поки він навчається – грошове забезпечення складає від семи тисяч гривень, за ним також зберігається робоче місце та займана посада на його виробництві чи установі.  14 червня ми направимо чергових 100 контрактників, і я впевнений, що всі 775 осіб, визначені командиром сухопутних військ на другий квартал, відправимо в повному обсязі.

Чому, на вашу думку, західні регіони України, які завжди вважалися найбільшими патріотами, зволікають зі своїми вояками-захисниками, – запитую полковника Логвінова.

– Дійсно, – відповів він, – деякі західні регіони, зокрема Тернопільська, Львівська та Волинська області, зробили значно менше планового завдання. Мабуть погано співпрацює у цьому плані їхня обласна влада з військкоматами, бо недарма Міністр оборони України прийняв рішення замінити відстаючих військкомісарів Західної України на фахівців з бойових частин. Що ж стосується Запорізького краю – працюємо в плановому режимі, вже набрали 78 відсотків контрактників до запланованого. В порівнянні з іншими областями ми перебуваємо в п’ятірці лідерів по Україні.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ