Олена Макайя з чоловіком Мішелем та трьома дітьми вимушено переїхала з Донецька до Запоріжжя у 2014 році, рятуючись від війни. Але «рускій мір» прийшов за ними й сюди. Проте знов втрачати свій дім і тікати в невідомість родина не планує. Запоріжжя для цих людей – це вже назавжди.

В нашому місті Олена стала доволі відомою людиною. Вона – активістка партії Володимира Буряка «Єднання», балотувалася в депутати, наразі входить до керівництва Громадської ради Запоріжжя, а з початком війни зайнялася волонтерством.

– Якби ви знали, як я люблю, коли збираються мої однопартійці. Дивлюся на них – усі тут, у місті. Щоправда останнім часом наради проходять рідко, всі надзвичайно зайняті всілякою допомогою місту та городянам. Знаходять, привозять, роздають потребуючим продуктові та гігієнічні набори, необхідні медикаменти, варять «їжаків» та багато іншого.

Олену з однопартійцями, партійними активістами, депутатами «Єднання» та самим лідером партії теж щодня можна побачити у військовому шпиталі, з переселенцями, бійцями.

– Володимира Вікторовича (Буряка – ред.) знайти в офісі взагалі практично неможливо, але легко зустріти у будь-якому місці міста, – розповідає Олена. – Разом із усіма запоріжцями він докладає зусиль, наближаючи перемогу у боротьбі за нашу Батьківщину, свободу та майбутнє. Знаю, що в команді із запорізькими підприємцями та представниками бізнесу він передав три автомобілі ЗСУ та Нацгвардії, понад 30 бронежилетів та касок теробороні, забезпечує ємностями для заправки військової техніки, «резиною» для бензовозів, налагодив ремонт та техобслуговування санітарних автомобілів. Організував ремонтні роботи у військовому шпиталі, постійно допомагає у розселенні евакуйованих людей з Маріуполя та Краматорська, зокрема у безпечних населених пунктах інших областей, сприяє спорудженню оборонних рубежів області. А зараз він займається забезпеченням необхідними медичними препаратами та автомобільною технікою одного з військових підрозділів ЗСУ.

макайя1

Особливо Олену Макайю надихає той факт, що лідер партії «Єднання» Володимир Буряк зажди поруч. Він не тільки залишається у вирі подій, але й надихає своїх однодумців. Жоден депутат від його партії не покинув місто, ніхто не втратив бойовий настрій, всі сумлінно працюють на нашу спільну Перемогу.

– Вчора мені вдалося зробити фото з Володимиром Вікторовичем, – говорить Олена. – Він не любить фотографуватися, каже, що це не важливо. Але нещодавно виходжу з офісу партії, там же й Володимир Буряк був, сідаю у таксі, а водій мені каже: «Ну як там Буряк в Ізраїлі?». Дивлюся на нього здивованим поглядом: «В Ізраїлі? А я з ним щойно за руку віталася. Це коли ж він встиг? Поки я до вас в машину сідала?». Тому, щоб не було пересудів про місце знаходження Володимира Вікторовича, показуватиму всім свіжі фоточки.
Олена Макайя каже, що їй дуже хочеться, щоб зараз усі чиновники та депутати відпустили нарешті сварки та почали прислухатися до думки один одного.

– Нам треба вистояти в цій війні, а Володимир Володимирович має величезний досвід, я знаю, що він готовий їм ділитися, – резюмує Олена, запоріжанка назавжди.