Віктор Великий

У середу, 25 січня, в засіданні депутатської комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів взяли участь депутати Віктор Великий (голова комісії), Валерій Еделєв, Юрій Каптюх, Володимир Максимов, Павло Михайлик та Анатолій Стріганов.
На засіданні комісії зазначили, що в 2012 році дохідна частина бюджету розвитку Запоріжжя повинна скласти 148 млн. 350 тис. грн. Сюди входять надходження від приватизації об’єктів комунальної власності, єдиного податку, податку на нерухомість, продажу землі (68 млн. грн.), випуску облігацій чергової муніципальної позики (50 млн. грн.), залишків коштів на початок року (30 млн. 350 тис. грн.).
“Робота над проектом бюджету розвитку практично завершена. Зараз іде уточнення списку першочергових об’єктів, які потрібно профінансувати поточного року”, – сказав голова бюджетної комісії Віктор Великий.
На даний момент департаменти, управління міської ради подали пропозиції на використання коштів бюджету розвитку на загальну суму в 165 млн. 975 тис. грн. З них 14 млн. 916 тис. грн. – погашення кредиторської заборгованості за вже виконані роботи. Ці кошти пропонують спрямувати на реконструкцію житлового фонду (18,4 млн. грн.), установ освіти (5,7 млн. грн.), охорони здоров’я (10,8 млн. грн.), об’єктів теплопостачання (4,6 млн. грн.), водопостачання та каналізації (5,5 млн. грн.), програму “Світло-2012” (5,5 млн. грн.) і таке інше.
Як розповіла заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради Ірина Качинська, серед пріоритетів на 2012 рік – реконструкція каналізаційних колекторів, магістральних теплових мереж, шкіл, лікарень.
“Вважаю, що при уточненні видатків бюджету розвитку необхідно приділити особливу увагу фінансуванню робіт на об’єктах соціальної сфери, насамперед, закладів освіти та охорони здоров’я”, – зазначив Віктор Великий.
Робота над формуванням бюджету розвитку триває. Після необхідної доробки проект буде винесено на обговорення депутатських комісій і затвердження сесії міської ради.
У засіданні депутатської комісії взяв участь голова обласної бюджетної комісії Сергій Кальцев. Учасники засідання обговорили питання розподілу між містами, районами Запорізької області обласних субвенцій, призначених для закупівлі високовартісного медичного обладнання, автотранспорту, ремонту та реконструкції доріг.
“Зараз іде переговорний процес. Вважаю, що місто має право на отримання значної частини цих субвенцій. Саме Запоріжжя формує 70 відсотків обласного бюджету, тому в подібних випадках необхідно обов’язково враховувати інтереси запоріжців”, – зазначив Сергій Кальцев.
Голова бюджетної комісії міської ради Віктор Великий повідомив, що з багатьох аспектів розподілу субвенцій уже знайдено взаєморозуміння, але робота триває.
Віктор Великий і Сергій Кальцев досягли домовленості про те, що на початку лютого відбудеться спільне засідання обласної та міської бюджетних комісій, де будуть обговорюватися пропозиції депутатів міськради з виділення Запоріжжю коштів на ремонт доріг, закупівлю медичного обладнання за рахунок обласної субвенції.
За матеріалами сайту www.meria.zp.ua