Геннадій Рекалов

Комісія з питань життєзабезпечення міста провела засідання у складі: Геннадій Рекалов (голова комісії), Олександр Бірюк, Олександр Богатий, Олексій Гавріков, Людмила Гончаренко, Наталія Деркач, Віра Куренкіна, Михайло Молчанов, Юрій Пелих, Ігор Хмура.
Депутати обговорили питання фінансування капітального ремонту житлового фонду Запоріжжя. Поточного року на це планується направити 47 млн. грн. Буде виділено 30 млн. грн. з міського бюджету й близько 17 млн. грн. з бюджету розвитку. За словами фахівців, розмір фінансування вдалося зберегти на рівні минулого року.
– Необхідно відзначити, що цього року передбачено виділення 1 млн. грн. на придбання машин, оснащених необхідним арсеналом спецінструментів, для усунення аварійних ситуацій. Такі авто будуть придбані для всіх міських ВРЕЖО, – відзначив депутат комісії з питань життєзабезпечення міста Олексій Гавріков.
Говорячи про роботу галузі ЖКГ цього року, однією з головних проблем фахівці, як і колись, називають недофінансування.
– Сьогодні існує різниця між тими цифрами, що закладаються в програми й між тими, які може виділити бюджет. Є велика кількість депутатських запитів і звернень, які ми, у силу недостачі коштів, не в змозі виконати. При цьому, саме завдяки виділенню коштів з депутатських фондів у 2011 році нам удалося збільшити обсяги виконаних робіт, – відзначив заступник директора департаменту житлового господарства й розподілу житлової площі міської ради Олександр Сушко.
Депутати постійної комісії з питань життєзабезпечення міста висловили свої пропозиції з подальшої спільної роботи з департаментом і житловими організаціями. Серед першочергових – надання по кожному ВРЕЖО списку об’єктів, які перебувають в аварійному стані й вимагають якнайшвидшого ремонту за рахунок коштів з депутатських фондів.
Депутати також зазначили, що наполягають на вирішенні проблеми ремонту внутрішньоквартальних доріг.
Однією з актуальних проблем системи ЖКГ залишається ремонт внутрішньоквартальних доріг. Як було відзначено на засіданні, більшість із них сьогодні перебуває в незадовільному стані, що викликає чимало дорікань із боку городян. Коштів, які щорічно виділяються на ремонт цих доріг з міського бюджету, катастрофічно не вистачає.
– У 2010 році на поточний ремонт внутрішньоквартальних доріг Хортицького району було виділено 10 тис. грн. В 2011 році – 25 тисяч, за ці кошти ми виконали ремонт дороги в одному із дворів на проспекті Ювілейному”, – відзначив депутат Олексій Гавріков.
На думку депутатів постійної комісії з питань життєзабезпечення міста, сьогодні на проведення поточного ремонту внутрішньоквартальних доріг необхідно закласти в міському бюджеті порядку 2 млн. грн. Відповідне звернення вони мають намір направити в комісію з питань соціального й економічного розвитку, бюджету й фінансів.
Також депутати комісії пропонують виділити 300 тис. гривень для проведення експертизи зовнішніх інженерних мереж.