У поточному році запорізькі дороги стануть краще, причому радикально. Бюджетом міста передбачається витратити на ремонтні роботи солідну суму – понад 100 мільйонів гривень. На реконструкцію – 4 мільйони 315 тисяч гривень (51,3 тис. м кв.); капітальні ремонти – 28 мільйонів 732 тисячі гривень (79.1 тис. м кв.); поточні ремонти – 35 мільйонів 999 тисяч грн. (208,1 тис. м кв.); ремонт внутрішньоквартальних доріг – 25 мільйонів 760 гривень (110 тис. м кв.); дороги приватного сектора – 7 мільйонів 999 тисяч гривень (112 тис. м кв.).

ВолобуевПро те, які плани стосовно доріг у запорізької влади, ведемо розмову із заступником міського голови Володимиром Волобуєвим:

– Природно, що завдання, поставлені міською владою перед комунальним підприємством “Експлуатаційне лінійне управління автомобільних доріг”, що спеціалізується на будівництві, ремонті та обслуговуванні запорізьких доріг, вимагають технічної та організаційної модернізації. У поточному році ми закупимо машину холодної регенерації дорожнього покриття на суму, що перевищує 4 мільйони гривень. Депутатський корпус Запорізької міськради підтримав інвестиційну програму запорізьких шляховиків, і це відкриває нові перспективи в ремонті доріг.

Нова машина дозволить не тільки прискорити процес відновлення дорожнього покриття, але й істотно знизити собівартість. Суть методу полягає в приготуванні нової холодної асфальтобетонної суміші зі знятого дорожньою фрезою верхнього, зруй нованого шару асфальту, з додаванням нового скелетного матеріалу, в’яжучих або інших добавок.

З досвіду, накопиченого в США, відремонтоване за методом холодної регенерації дорожнє покриття з поверхневою обробкою служить у середньому 6-8 років.

Сьогодні на балансі КП «ЕЛУАШ» знаходяться 165 одиниць техніки. У тому числі спеціалізованої для обслуговування доріг – 105 одиниць та 56 – для виконання ремонтних робіт.

Наприкінці березня відбудеться тендер на ремонт і будівництво доріг Запоріжжя. Одним із його учасників є КП «ЕЛУАШ».

Можна сказати, що обіцянка запорізькій громаді, дана міським головою Володимиром Буряком у процесі виборчої кампанії про п’ятирічний термін, за який запорізькі дороги можна буде зробити проїзними, почала реалізовуватися.

Контролювати хід робіт зможуть усі небайдужі до стану запорізьких доріг запоріжці, відвідавши сайт КП «ЕЛУАШ» за адресою: eluad.zp.ua. На цьому інтернет-ресурсі буде опубліковано список і черговість об’єктів, сказав заступник міського голови.

Автор: Володимир ГЕРАСІН,
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА